| Aleexandraaaaa97 a întrebat:

Baieti (e si pentru fete) la ce va uitati prima data cand vedeti o fata? Ce va place prima data la o fata?
Fetelor, voi la ce credeti ca se uita prima data un baiat?

Răspuns Câştigător
| LinxCont a răspuns:

Am sa dau un raspuns serios si sincer happy

Ma uit in general sa nu fie de 100Kg, ma uit la cap, la corp, sa fie frumusica, atletica, nu imi place fundul mare sau sanii mari sau sa aiba 2m inaltime. Asta e din punct de vedere fizic ca in rest e mai complicat, adica vreau sa fie normala, apoi ce detest mai mult e minciuna. Daca a minte frumos si nu face ce nu trebuie e ok. Daca insa minte prost si sare calul dispare atractia.
Asa ca vestimentatie imi plac fustele scurte daca se poate cu vedere la lenjerie, pantalonii mulati sau care sa puna in evidenta dotarile.

| LinxCont a răspuns (pentru LinxCont):

Completare - imi plac fetele cu "thigh gap" spatiu intre coapse, e un bonus pe care-l apreciez.

42 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La tocurile ei. Si la piciorusele ei. sa fie pedichiurate.

| AvalohAlyn a răspuns:

Zambetul.Caracterul.

| AvalohAlyn a răspuns:

Atunci zambetul, parul si primele gesturi.Si ma mai intereseaza daca e fata cuminte sau e pitipoanca.

| RAY a răspuns:

La fizic,iar fizicul conteaza foarte mult pentru un baiat,sa nu fim ipocriti nu ne pasa ce caracter are,ne pasa sa fie frumoasa, asta pentru ca orice mascul are filme porno cand vede o femeie, iar fetele prima oara se uita la situatia fianciara. pentru a demonstra asta sau luat mai multe grupri de persoane, baieti/barbatii puneau fizicul pe primul loc in scimb femeile situatia financiara a barbatului, fetele pentru o aventura prefera un tip hot, pentru o relatie de lunga durata banii sunt pe primul loc, sa fim seriosi cei mai bogati au cele mai frumoase femei si invers cele mai frumoae cu barbati cu stare materiala

| ywar a răspuns:

Eu ma uit la top! Daca poarta Top de top e valabela. Fund cat mai mare, sa aiba hartii si in rest viata e mistooo! Asa am auzit ca se cere acu'!

Răspuns utilizator avertizat
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Cur, tate, forme in general.

| Duucu a răspuns:

Sa fie simpatică la înfățișare și nu prea fragilă, de parcă o face pe păpădia și eu trebuie să culeg dupa ea.
Și mă uit la cum vorbește, spune multe asta despre ea.

| Duucu a răspuns:

Dar, în cazul meu recent... mă uit să fie la fel ca fosta...

| LinxCont a răspuns:

Ms pentru funda :*

| LinxCont a răspuns:

Acum evident ca nu putem obtine fiecare chiar tot ce ne dorim si mai reducem din cerinte. Daca exista intelegere reciproca, si totul e frumos, parte fizica trece pe locul 2.

| Vi003 a răspuns:

Baietii admira slapii fetelor si fetele se dau in boala dupa tricourile cu scris in limba chineza ale baietilor. E chestie de gust, ce sa-i faci!

| Sfatosul2012 a răspuns:

Ma uit la forme sa fie ok. Daca ma uit se intelege ca ma atrage deja din punct de de vedere fizic. Apoi ma uit sa vad ce porumbei ies prima data cand deschide gura.

| Amegadaisuki a răspuns:

Sa fie cat mai ingrijita, sa nu fie foarte grasa sa fie potrivita si sa fie draguta dar cel mai important sa nu fie proasta ca dacai proasta poate sa inpuste ca nu-mi pasa laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Aleexandraaaaa97 explică:

Esti baiat sau fata?

| Aleexandraaaaa97 explică:

Eu am pus o intrebare serioasa nu am chef de misto

| Aleexandraaaaa97 explică:

Alentao : nu cred ca poti sa vezi caracterul unei fete inainte sa o cunosti

| Aleexandraaaaa97 explică:

Vioo3 nu mai spune! Si iarna la ce se uita baietii, la cizme?

| Aleexandraaaaa97 explică:

Remus bravoo. Vrei un premiu?

Răspuns utilizator avertizat
| Aleexandraaaaa97 explică:

Remus. Nu pot apasa pe raspunde de pe telefon doar pe pc. Pe TPU iti ofer o funda drept premiu iar in realitate depinde de persoana dar sper sa fie un premiu generos

Răspuns utilizator avertizat
| Aleexandraaaaa97 explică:

Remus asta e problema ca nu imi apare altfel as fi stiut si eu sa apas si sa scriu acolo

Răspuns utilizator avertizat
| Aleexandraaaaa97 explică:

Remus Nu, nu imi apare trebuie sa apas pe o chestie "vezi versiunea pentru desktop" ca sa imi apara si e naspa pentru ca arata site-u ca la pc doar cs se vede ffoarte mic si aiurea

Răspuns utilizator avertizat
| Aleexandraaaaa97 explică:

Am ecran mare am 4.7" la el nu e mic deloc

Răspuns utilizator avertizat
| Arummaculatum a răspuns (pentru Aleexandraaaaa97):

Am aparut si eu cu intarziere:Atunci cand ma uit la o fata, cred ca la ochi ma uit cel mai mult, ma uit de la distanta daca imi plac ochii atunci nu ma pot uita in alta parte. Asta ar fi primul pas, restul e secret. happy

| Aleexandraaaaa97 explică:

Nu are legatura cu marimea ecranului nu imi apare mie cuvantul raspunde deci nu pot sa raspund intelegi?

| Aleexandraaaaa97 explică:

Frateee nu intelegilaughing nu stiu cum sa iti explic. Se vede suuper ok scris normal acum daca pun telefonul sa imi arate cuvantul raspunde atunci nu se mai vede

| Marcelyn a răspuns:

Eu in primul rand prefer sa fie simpatica, daca are si niste sani si un fundulet mai marisori e mai bine

| fasolefasole a răspuns:

Primul lucru care ma atrage pe mine la o fata e vocea, urmata de dinti, buze si trasaturile fetei, dupa care sunt interesat de piele si pilozitate si in cele din urma ma intreseaza inaltimea, evident greutatea si intr-un final sanii si fundul, si ca mentalitate, sa fie modesta, desteapta ( sa ai ce vorbi cu acea fata nu sa te plictisesti dupa 3 vorbe), sa stie sa intretina o conversatie si sa aiba mereu argumente, sa fie isteata din punct de vedere al dexteritatii. Ca de exemplu daca mi s-ar strica o bratara in timp ce as fi cu ea afara, daca nu ma pricep eu sa fie ea pe faza sa o faca imediat.Ma rog majoritatea defectelor fizice sunt ignorate intr-o relatie serioasa sau de lunga durata deci ce ar trebui sa cauti cu adevarat e personalitatea fetei nu corpul, ca de corp te plictisesti in cateva luniwinking si o sa ramai cu mentalitatea si daca e proasta bata... te-ai lins pe bot : D. Asa ca e ok daca te atrage fizicul la inceput pana la urma asta atrage privirea oricui, dar daca e proasta lemn ar trebui sa stai in banca ta laughing

| vvso a răspuns:

E recunoscut faptul ca barbatii isi fac o impresie despre femeia/fata pe care o cunosc in primele 10 secunde.
Tin sa recunosc, ca imi place sa apreciez formele unei fete, insa apreciez si mai mult daca aceea persoana este ingrijita, nu emana mirosuri neplacute (e valabil atat pentru baieti cat si pentru fete), aranjata (si nu ma refer la un machiaj iesit din comun sau vreo coafura de ocazie happy ).
Ulterior, incerc sa port o conversatie cu persoana respectiva pentru a vedea daca avem puncte in comun, respectiv este si inteligenta sau daca are simtul umorului.