| meinteil a întrebat:

Baietii sunteti cumva o parte dintre voi dezamagiti de femei?
Eu unul da.

28 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare padure are uscaturile ei

Răspuns utilizator avertizat
| Holiday a răspuns:

Absolut deloc. Dezamagirile apar cand ai asteptari nerealiste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru meinteil):

Sunt si multe de treaba, cu capul pe umeri. Trebuie sa cauti mai bine.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru meinteil):

Nu stiu ce sa iti zic. Fiecare cu norocul lui, cred.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru meinteil):

Hmm. Vad la profil ca esti cu un an mai mare ca mine. Lasa ca nu e mare nenorocire. Sunt oameni care isi gasesc iubirea dupa 30 de ani laughing. Susan Boyle avea 50+ de ani cand s/a intamplat asta.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru meinteil):

Sa nu faci prostia sa mergi la femei de genul. Nu stii ce boala iei si ramai nenorocit pe viata. Ca e maine sau peste 10 ani, mai bine sex cu o fata/femeie sanatoasa, nu orice sac de boli.

| OldSoul a răspuns:

Bai, in general toti suntem dezamagiti, dar nu totul se rezuma la ele.

Ar trebui sa fiu ipocrit sa dau vina in totalitate pe femei pentru ceea ce sunt, pentru modul in care se comporta, in care vorbesc si asa mai departe.
Adevarata problema e societatea, modelele proaste care le gasesti la orice colt, incapabilitatea unora de a face diferenta dintre penibil si normal.
O alta problema sunt incercarile esuate ale baietasilor care incearca sa se bage in seama, ca barbati nu pot sa-i numesc pe cei ce dau comentarii necunoscutelor cu "frumoasa" si atlfel de complimente care nu-si au rostul.
Sa nu mai spun de tipii care se milogesc si cersesc o amarata de impacare.
Alta categorie, aia gelosi de parca daca sunt intr-o relatie cu o tipa, ea nu mai are dreptu sa deschida gura spre alt barbat.
Retelele de socializare care pur si simplu au alterat adevaratele conversatii.

Sunt multe de spus, multi factori care ne-au afectat atat pe noi ca barbati cat si pe ele ca femei. Dupa cum am spus, ar trebui sa fim ipocriti sa dam vina pe ele cand si noi avem o parte semnificativa de vina.
Ele sau adaptat zilelor noastre, in timp ce barbatii, au cam lipsit de la aceste lectii.

Răspuns utilizator avertizat
| OldSoul a răspuns (pentru meinteil):

Daca spui ca toate cu care ai fost tu pana acum voiau doar bani, fie pe tine te atrag tipele de acest gen, fie asta e cea mai simpla scuza pe spatele careia ai pus esecul tau.

E mult mai usor sa gasim o scuza si sa ne mintim in continuare decat sa acceptam ca ceea ce facem noi e gresit si ca trebuie sa schimbam asta.

Iar uitandu-ma la profilul tau, observ ca ai avea cam 24 de ani, bun, intrebarea e cu ce fel de tipe ai de aface tu? Cam ce varsta au ele? SI desigur, unde le intalneai tu in viata reala, ca daca prin club-uri, mall-uri, pub-uri e clar ce fel de tipe vei gasi.

Si da e normal ca o parte din ele la aceea varsta sa accepte calea ce mai usora. E normal ca majoritatea sa aleaga calea cea mai usoara, asa cum si tu ai ales sa spui ca toate-s la fel.
E normal ca unele sa-ti vrea banii cand tu lasi impresia ca nu le poti oferii nimic altceva, sau din contra, cand vad ca asta e singurul lucru pe care-l oferi.

Răspuns utilizator avertizat
| Holiday a răspuns (pentru meinteil):

"...nevrand un baiat muncitor ci unul cu "bemveu" care isi bat joc de ele dar ele..."

Pe cuvant daca inteleg zmiorcaiala asta. Pai daca BMW-ul e problema, tu fiind un baiat muncitor si inteligent, cum dracului nu ai si tu unul?!?
Te-ai gandit vreo secunda ca de fapt problema e la tine si nu la ele? Problema principala in general la varsta ta nu e ca nu ai BMW, ci ca nu se intrezareste in tine perspectiva de a avea vreodata asa ceva. Ma rog, BMW-ul e un exemplu, dar intelegi ideea.

| sweetangels a răspuns:

A cui e vina ca voi va uitati dupa parasute care nu cauta iubire? Daca exista fete care v-ar oferi dragoste, probabil nu mai sunteti la fel de interesati!

Răspuns utilizator avertizat
| sweetangels a răspuns (pentru meinteil):

Si ele cum sunt?

| sweetangels a răspuns (pentru meinteil):

Eu de exemplu nu am cautat niciodata "smecheri si golanasi". Ii detest. Exista destule fete care pur si simplu nu au ochi pentru asa ceva. Bine, nu toate sunt intelepte laughing

Răspuns utilizator avertizat
| sweetangels a răspuns (pentru meinteil):

Ai invatat de cine sa te feresti! Acum sfatul meu este - nu mai cauta acelasi gen de femei!

Răspuns utilizator avertizat
| sweetangels a răspuns (pentru meinteil):

Si mai bine. Oricum omul potrivit o sa vina cand nici nu te astepti.

Răspuns utilizator avertizat
| darkhell217 a răspuns:

Cred ca nu exista barbat sa nu fi patit vreodata asta in viata

| RAY a răspuns:

Sunt dezamagit de asteptarile mele nu de femei man