| windrime a întrebat:

aceasta intrebare e pentru baieti: considerati ca o fata care va spune prima ca va place este penibila sau vi se pare ok momentul cand o fata face primul pas? Voi ce preferati: sa aveti initiativa sau fata sa va propuna relatia?

Răspuns Câştigător
| GoBackInFuture a răspuns:

Mi se pare destul de ok, avand in vedere ca eu nu prea agreez sintagma "baiatul trebuie sa faca primul pas", nu intotdeauna trebuie aplicata aceasta regula, consider ca nu e nicio problema daca fata face primul pas, atata timp cat chiar il place pe baiatul respectiv. Deci da, mi se pare ok ca o fata daca ma place sa-mi propuna o relatie big grin

7 răspunsuri:
| FoarteLetargic a răspuns:

Buna. Nu e penibil faptul ca fata preia initiativa. Eu sincer le prefer pe ambele. sunt unele momente in care nu stiu daca sa preiau initiativa sau nu. Numai bine!

| DavidDj a răspuns:

Mie mi se pare foarte ok, mai ales pentru baieti ca mine care sunt mai timizi si nu au curajul sa faca primul pas.Dar depinde si ce simte baiatul pentru aceea fata. Daca el o considera o oarecare i se va parea oarecum penibil sau putin deplasat. Sper ca te-am ajutat

Răspuns utilizator avertizat
| Alishia a răspuns:

Buna,nu sunt baiat, dar mi-a sarit in ochi intrebarea ta. Eu am intalnit un baiatai, imi placea mult de tot cu greu ma abtineam sa nu-l sunt din 5 in 5 minute si chestii de genu.Intr-o zi i-am zis ca imi place mult de el, ce crezi? dupa ziua aia a intrat in pamant si nici dracu nu a mai auzit de elhee hee Concluzia? mai bine o fata sa-si tina gura inchisa

| Cryshhtian a răspuns:

Salut! daca te place nu e nimic rauwinking daca si tu o placi pe ea eu zic sa nu pierzi vremea.Nu e rau sa faca ea primul pas, acum nu mai conteaza cine-l face oh go on daca ea te place e foarte bine, incearca sa te joci putin cu mintea ei sa-ti dai seama daca intr-adevar te place sau doar glumeste.