| ohlao a întrebat:

Acum 2 luni si jumatate eu si prietenul meu am facut sex. La inceputul actului am folosit prezervativ in care si-a dat drumul. A spalat bine penisul cu apa rece, iar dupa am facut fara prezervativ, dar nu a ejaculat in vagin. Credeti ca sunt însărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

DA, este posibil chiar foarte posibil sa fi ramas insarcinata insa numai in cazul in care acel sex neprotejat a fost intretinut intrunul din cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual. In timpul celui de al 2-lea sex intretinut imediat dupa primul coit, s-a scurs in mod absolut sigur sperma ramasa in uretra dupa prima ejaculare. In mod sigur dupa trecerea a 10-15 minute de la ejaculare, sperma ramasa in uretra a intrat in procesul de fluidizare, a devenit tot mai lichida si a inceput sa se scurs pe nesimtite ''direct'' in vagin intr-o cantitate mai mult decat suficienta de sperma pentru ca spermatozoizii din ea sa poata ajunge in uter si sa fecundeze un eventual ovul. Sexul care se produce dupa cum ati descries se poate considera fara a gresi ca a reprezentat un coit/sex cu ejaculatea intentionata a spermei in vagin. Daca sexul a fost intretinut in perioada fertila a ciclului menstrual probabilitatea de sarcina este de la foarte la extrem de mare. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| IAmTeslo a răspuns:

Normal ca nu

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este posibil sa fii insarcinata daca erai in perioada fertila, pentru ca, spalatul pe afara al penisului nu are nici o importanta, mai ales cand sunt partide consecutive de sex, unde sperma ramane pe teava si se scurge involuntar in vaginul fetei, in primele secunde cand este reintrodus.

Dar intre timp, de 2 luni jumate, nu ti-a venit ciclul?

| mihai69 a răspuns:

Da, dacă de atunci nu ți-a mai venit ciclul deloc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In 2 luni jumate cred ca iti cam dadeai seama daca esti insarcinata sau nu

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici... Daca erai in perioada fertila, in urma celui de-al doilea numar, este posibil sa fi ramas gravida.

| ohlao explică (pentru Violleta2022):

Ba mi-a venit. Actul s-a produs a doua zi dupa ce menstruatia mi-a incetat. Am facut 5 teste, toate au iesit negativ