| sandrita25 a întrebat:

Bunahappy.Acum 2 zile m-am despartit de iubitul meu, m-ai bine zis ne-am despartit de comun acord, dar il vreau inapoi si nu stiu cum sa il recastig! Ceva sugestii, va rog?

Răspuns Câştigător
| PinkTerror a răspuns:

In primul rand... "de fiecare data cand ne-am despartit" ar trebui sa iti dea de gandit.

Cum sa il lasi daca esti dependenta de el?

Din pacate... nu exista o reteta! DAR ce as vrea sa te rog este sa te gandesti ca poate esti dependenta de el pentru ca nu te simti destul de sigura pe tine incat sa "rezisti"singura. problema este ca atat timp cat o sa te complaci in situatia asta nici nu vei gasi puterea sa rezisti. si crede-ma aceasta putere este in tine, este in noi toti.

Eu iti urez mult curaj, multa incredere in tine si oricand ai nevoie sa vb cu cineva nu uita ca nu esti niciodata singura oricat ar fi de mare lumea.

Have Fun

3 răspunsuri:
| PinkTerror a răspuns:

Este posibil ca acest sentiment sa vina din cauza lipsei de incredere.
sugestia mea este sa te gandesti ca nu te-ai despartit de el degeaba si sa lasi un pic de timp sa treaca peste frica de singuratate. crede-ma cand spun ca privind in trecut nu o sa gasesti nimic care sa te ajute. priveste in viitor, s-ar putea sa fii surprinsa...

Si in toata intrebarea ta nu zici nicaieri ca il iubesti. este doar sa il recastigi si ca IL VREI inapoi. dar e asta ceea ce iti trebuie?

Multa bafta,
Have Fun

| PAMparam a răspuns:

Stii....eu am patit si eu asa adica m-am despartit de tipul cu care am avut cea mai lunga relatie (eu de eloh go on) si faza este ca el in timp si-a gasit pe alta.pe moment nu era nicio problema pentru mine, deoarece si eu aveam pe altul (chiar din zioa in care ne-am despartit) si mi se parea ca totul e spuer bine dar incepusem sa ma gandesc daca nu pe el il placeam mai mult.acum sunt singura si el e in continuare cu acea tipa si m-am gandit sa i las sa fie fericiti sa nu incerc sa i despart sau asa chiar daca ma zgariu pe ochi cand le vad stsurile sau ce isi scriu pe facebook si chiar cred ca l-am iubit si si el pe mine dar sunt aproape sigura ca el o iubeste mai mult pe aceasta tipa si chiar daca am iesit acum ceva timp in timp ce el era cu asta si chiar daca am impresia ca un pic un pic ma mai iubeste si pe mine sunt degeaba nu am ce sa fac decat sa ma zgariu pe ochi....cica suntem prieteni buni, vezi poate te ajuta asa pe mine ma ajuta dar nu suficent. scuze pentru poveste ideea i ca daca simti ca il iubesti du si zi cat mai poti pana nu patesti ca mine

| sandrita25 explică (pentru PinkTerror):

Buna..multumesc pentru raspuns.da, il iubesc mult de tot, nu am specificat dar suntem de 4 ani impreuna si de asta imi e asa de greu de fiecare data cand ne despartim..Acum vorbim dar nu stiu..sincer m-am cam saturat, as vrea sa se termine relatia noastra, dar probabil din obisnuinta nu se intampla.Cum as putea sa il las pentru totdeauna cand eu sunt dependenta de el?