| Evangeline a întrebat:

Acum 4 luni mi-am dat pierce in buric. N-am avut nici un fel de problema, nu m-a durut, nu s-a infectat. Asta pana acum o luna cand am agatat pierce-ul intr-o bluza. M-a durut foarte rau si s-a facut o roseata care ma ustura. M-am dat cu o crema recomandata si pur si simplu s-a uscat foarte rau locul, s-a facut coaja si este foarte putin dureros, dar arata foarte urat, nu stiu de ce s-a facut coaja si este atat de uscat.
O parere?
Multumesc! [scuze de catogorie]

2 răspunsuri:
| Cocodrilo a răspuns:

Hm, intrebare, intrebare :-)
1. Tot ce e intepatura, muscatura, ciupitura in corp poate infecta si duce si la alte necazuri mergand pana la tumori canceroase. Pentru ca e impotriva naturii. Corpul nostru lupta clipa de clipa cu atacurile din exterior iar daca ii mai punem si noi bete in roate asta se cheama... stii tu cum.
Asa ca, distractia s-a terminat, da jos chestia si asteapta sa-ti treaca infectia.

2. Ai auzit de ceva care se cheama,, consultatie medicala" sau,, a merge la doctor"?

3. O veste buna: crezi ca un baiat ca lumea moare dupa cum arati tu cu metale infipte pe ici pe colo? Mie mi-ar fi cam greata. Sunt convins ca ai multe alte lucruri bune de oferit in loc de asta.

| DeeaMarry a răspuns (pentru Cocodrilo):

Te felicit pentru raspunsul tau!
Si eu sunt de aceeasi parere. Nu vad la ce te ajuta faptul ca ai un pierce in buric. Iti creeaza doar necazuri.