| AnduxD a întrebat:

Acum o luna am facut sex cu prietenu' meu [mentionez eram virgina]. Prima oara am folosit prezervativu' dupa am mai facut. o de mai multe ori fara mi. e frica sa nu fi ramas insarcinata.Care sunt sansele sa fi ramas? Cum pot sa-mi dau seama daca am ramas?

13 răspunsuri:
| madalin150 a răspuns:

Buna! atata timp cat nu a ejacuat in tine, sansele sunt foarte mici ca sa ramai insarcinata, ca sa fii tu sigura pe tine poti face un test de sarcina.

| gelino a răspuns:

Pai depinde. unele femei pot sa aiba sintome altele nu.cel mai bine e sa te duci la doctor. ai 18 ani?

| enmaai a răspuns:

Pai ti-a curs sange?laughinggandeste fata scumpa! Spui ca te dezvirginezi cu prezervativ ...cu sau fara ii aceeasi chestie! laughingGoo to ginecolog:**

| radugolgolut a răspuns:

Eu zic sa astepti vreo 7-8 luni si daca vezi k te umfli mergi repede la farmacie si ia-ti un test de sarcina sa fi sigura k o sa faci copil si nu stiu eu ce specimen care sa iti semene.succes!

| anonim11_5290 a răspuns:

Pai. singura solutie e sa te duci sa faci un test de sarcina.

| Rotciv a răspuns:

Fa un test de sarcina, du-te la ginecolog FAST! si data viitoare protejeaza-tehappy. Mult succes si sper sa ai noroc sa iasa cum vrei tuhappy. O seara faina.

| answer a răspuns:

Cele mai mari sanse sa ramai insarcinata este atunci cand te dezvirginezi. Concluzia: ai toate sansele din lume sa fii ramas insarcinata; in caz de asa ceva, iti sugerez sa il pastrezi, deoarece daca ai face un avort, e foarte foarte posibil sa devii o femeie. sterila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Destul de mari; depinde si de perioada in care ai facut sex.Cel mai sigur, mergi si fa-ti un control.Mai bine pierzi niste bani, decit sa ai surprize.Numai bine.

| Iulia100rock4ever a răspuns:

Fa un test de sarcina! cat mai repede!

| AnduxD explică (pentru answer):

Da da cand m-am dezvirginat am folosit prezervativu'.Mai sunt sanse s fi ramas? Mi.e foarte fricasad

| answer a răspuns (pentru AnduxD):

Cand te-ai dezvirginat ai folosit prezervativul, dar imediat dupa ai facut-o e mai multe ori fara sa folosesti. Cand am spus ca atunci cand iti pierzi virginitatea esti cea mai vulnerabila, nu m-am referit doar la acel act in sine, ci la o anumita perioada de timp.

| giulia890 a răspuns:

Daca va e frica sa nu ramaneti insarcinate...de ce mai intretineti relatii sexuale? e cel mai sigur

| icandream a răspuns:

1)pai daca ai folosit prezervativ nu trebuie sa te ingrijorezi!
2)sansele de a fi ramas insarcinata sunt minime!
3)poti sa iti faci un test de sarcina sau sa mergi la un medic!