| nykowapetona1320 a întrebat:

Buna am 13 ani si iubitul meu 18 si mai mereu ne certam ca este el gelos si ma dispera frate nu stiu ce sa mai fac mi-a blocat 3 iduri cu vreo 50 de persoane importante prieteni, familie...
este foarte gelos nu stiu ce naiba sa mai fac o iau dracu razna nici nu mai mananc din cauza lui imi vine sa vomit la orice pas.
in seara asta ii spun eu "iubire mie somn" si zice "baga-te la somn iubire" i-am zis nb bla bla ce am mai vorbit noi si am iesit si aveam facebook'ul conectat pe tel si a inceput ca vrei sa ne despartim ca iti bati joc mereu de mine si chestii de genu. i-am explicat ca am intrat astazi sa iau id'ul verisoarei mele sa mai vorbesc cu ea ca am si eu in lista aia de mess ce am facut-o eu sa fie fericiti am doar 4 persoane mari si late imi bag picioru i-am explicat de atatea ori sa termine cu gelozia trece peste masura nu-s tiu ce sa fac va rog un sfat ceva ca m-am saturat de gelozia lui mi-a dovedit ca ma iubeste si a plans de atatea ori la tel si mi-a dovedit dar nu mai pot trai asa maia les eu am acceptat la inceput ca statea cu 4 fete de odata si l-am iertat daca era alta nu il mai ierta. deci ceva sfaturi ca i-am explicat di cu frumosu si cu uratu si cu de'toate nu ma inteleg cu el si de'cat sa faca alta prostie sa se runce de la balcon cum a facut in ziua aia ca s-a despartit de mine jumatate de zi mai bine ma omor dracu eu. inca o'data ceva sfaturi mersi mult ca mati ascultat scuzati ca am scris destul de mult dar asta e multumesc.

Răspuns Câştigător
| zelda a răspuns:

Buna :*. Inteleg ce vrei sa spui si te cred ca nu mai suporti sa ti se spuna in fiecare zi acelasi lucru. Presupun ca zilnic trebuie sa dai explicatii, ca ai facut aia si nu cealalta...etc. In primul rand ii reamintesti ca tu totusi ai suferit din cauza "greselilor" lui si ca ai trecut peste. Daca tu ai iesi cu 4 baieti odata nu cred ca el te-ar ierta..ci ar face mare circ. Incearca sa pui putin piciorul in prag. Pentru ca din ce ai spus tu aici.tu nu i-ai facut nimic lui, ceva care l-a facut sa se indoiasca de tine. Tu stii mai bine! Dar mai fa si pe dura din cand in cand pentru ca dupa aceea o sa se invete "dominant" si o sa faca cum vrea el.O sa-ti zica sa o faci cu el ca sa ii dovedesti ca il iubesti..etc. Ai grija de tinehappy

23 răspunsuri:
| Loveyouzozo a răspuns:

Hey! e cam complicat, stiu ca ai spus ca ai incercat sa ii explici...dar spune-i ca tu nu poti trai asa si sa se schimbe, altceva nu stiu daca poti sa faci...
Sper ca te-am ajutat si sper sa iti rezolvi problema love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor) sure...gelozia e de vina. Vezi sa nu rolling on the floor

| nykowapetona1320 explică (pentru Loveyouzozo):

Degeaba crying i-am explicat de 100 de ori sa se schimbe si cica da ma schimb si nu vad deloc schimbare mereu la fel nu stiu ec sa mai fac si daca ma despart de el mai face cate o boakana sau nu stiu ce face el se omoara dracu si nu vreau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci da-l dracu'. Altfel te trimite el pe tine, tot la dracu'.

| H0lz a răspuns:

Ma. e gelos. rau asta inseamna ca te iubeste mult de tot

| Liquor a răspuns:

Hei, capat zilelor nu isi va pune, te asigur, si totusi, decat sa iti faci singura rau, mai bine desparte-te de el acum, am trait-o. era exact la fel..doar ca eu aveam in jur de 15 ani si el 20.Nu s-a sinucis.dar eu acum sunt foarte fericita fara el, am intimitate si totusi, am o relatie de 3 ani, stabila, si nu imi este verificat nici telefonul, nici id de mess..etc.winking

| eurynomus a răspuns:

Schimba l daca e asa de nemernic

| Picasso a răspuns:

Eu cred ca esti prea buna pentru el! si el are 18 ani! Ce ai de gand sa faci? Sa te mariti? zi si tu : Bre tataie, mai lasa-ma in pace! De obicei voi astea mici si bune smug sunte-ti naive si usor de dus cu vrajeala! Succes si fi cu MINTE >:d

| Hirako a răspuns:

Ba voi va auziti cand ii spune-ti fetei sa il schimbe? Are 18 ani si tu 13, pentru Dumnezeu. Daca afla autoritatile il baga la parnaie pentru pedofilie -.-"

| ChelioSsS a răspuns:

Ce pedofil mai e si ala laughing) 13 si el 18

Răspuns utilizator avertizat
| FaTaL a răspuns:

Sincer sa iti spun gelozia exagerata nu e buna la nimic,o stiu din proprie experienta,dar daca ti-a blocat id-urile, deja e prea exagerat cu gelozia. Dar baiatul asta te iubeste, chair daca e gelos, dar eu cred ca te iubeste, dar gelozia exagerata duce la despartire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol ok...deci nu mai ai ce sa faci daca i-ai explicat si cu frumosu si cu de toate cum ai zis...singura solutie e sa fi serioasa sa ii spui sa termine daca nu urmatorul pas e sa va despariti. Si ce dracu mah voi nu aveti parinti?! Cum naiba bah sa se arunce de la balcon! Diferenta de varsta e prea mare.straight face. Nu puteai sa alegi un alt baiat apropriat varstei tale?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru H0lz):

Iubeste pe dracu laughing vezi ce geloasa ma fac eu imediat ca vecinu are inghetata si eu nu laughing sa vezi numa ce dragoste. Ba fratilor Wake UP!

| Insomniax3 a răspuns:

E chiar stupid ceea ce traiesti tu. In primul rand, daca are 18 ani si tu ai 13 nu e deloc ok. si stiu ca nu vrei sa auzi de diferenta de varsta si ca tu il iubesti, dar la 13 ani ai putea sa ai o "relatie" frumoasa si inocenta cu cineva de varsta ta. Apoi, daca totusi, vrei sa continui cu el, incearca sa ii explici ca nu e ok ce face. si ca asa te indeparteaza. Ah, si cu faza cu sinucisul, nu mai crede tot ce spune, el doar te santajeaza ca sa ramai cu el, dar daca continui o sa se lege prea mult de tine, si tu ai o scoala, ai parinti, nu poti sa stai sa te gandesti la geloziile unui om care in curand va trebui sa lucreze. Tu faci cum vrei. Ai grija de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles ca asta este parerea mea. Totusi, nu i-am spus nimic concret pentru ca e unul dintre copiii pe care nu stiu ce ii mai poate salva...si chiar imi pare rau sa spun asta, dar asa e..sau asa vad eu lucrurile.

| nykowapetona1320 explică (pentru FaTaL):

Mda eu vreau sa ma despart de el dar pur si simplu mi-e frica sa nu faca vre'o tampenie sa se omoara si asa e vai de el nsuh eu nu mai am absolut nimic pentru el nu il mai iubesc dar pot face ceva? atat imi mai trebuie sa se omoare :-s nu stiu ca sa mai fac :-s oare daca nu mai intru pe mess? ma va cauta? dar are nr meu si nu imi pot schimba nr :-s si LOOL nu stiu ca sa fac :-s

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing Bogdistar. fata asta nu cred eu ca a postat toata polologhia asta pentru ca are nevoie de ajutor. laughing A postat ca sa faca pe diva ca vezi doamne o pitica de 13 tine dupa ea un tip de 18. Ideea e ca eu nu cred nimic laughing. Unu de 18 nu poate fi sucit de minti de un "copil" decat daca sufera cu capu'. Tu cati ani ai? Crezi ca un baiat de 18 face faze de astea penibile cu sinucideri si smiorcaiala la telefon in fata uneia de 13? hai sa fim seriosi...numai daca e handicapat. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Thank you big grin si tu pari destul de normal... Ceea ce e surpinzator dupa recentele mele certuri cu toti prostii si dupa ce am dat ignore la vreo 2. laughing

| diana99999 a răspuns:

Daca este asa de gelos inseamna ca tine la tine;) esti norocoasa sa ai un iubit ca el,dar roaga-l sa-ti mai dea putina intimitate si spatiu;) daca nu face asta, despartete de el;) vreau sa-ti spun ca si eu am avut un iubit ca el,[ma refer la caracter] dar l-am rugat sa se schimbe, si pentru mine a facut-o. dar ne-am despartit bla bla, si a mai avut inca doua iubite dupa mine, si cu ele nu se purta asa frumos cum se purta cu mine :) eu iti recomand cel mai mult, sa-ti asculti inima :) daca vrei sa-ti mai spn cate ceva despre relatii, uite facebook.ul meu: https://www.facebook.com/dydy.aly?ref=tn_tnmn

| ilcmty a răspuns:

O mama...laughing tu crezi ca se arunca ala de la balcon pentru tine, o fata de 13 ani?
Tu nu crezi ca vrea si el o iubita mai de varsta lui? laughing
Lasa tu iubitii si nu mai posta la 13 ani la cateoria asta. laughing vai de fetele astea cu iubiti.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Te ingrijoreaza ceva sau crezi ca esti in pericol?
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-CORUPERE DE MINORI- i recomand prietenului tău sa treacă pe la un psiholog.WTF?

Relația asta funcționează doar pe internet sau și în viata reala?

Dacă este pe internet e clar ca acel copil n-are mai mult de 12-13 ani.Dar dacă se întâmpla asa ceva în viata reala iți recomand sa te lași.