| blackboss a întrebat:

am 13 ani si sunt clasa a 7 a as vrea sa va spun ca am o fata langa blocul meu care iese cu cainele ei si a inceput sa imi placa de ea.Problema este alta mereu cand o vad intra cu cainele in bloc si cam niciodata nu imi fac curaj sa vb cu ea.Ieri cand am venit acasa am vazut-o cum venea de la scoala cu o fata cu care am fost la gradinita dar nu cred ca ma mai stie.
Ce sa fac?
Daca o vad ce sa ii spun!?
Chiar imi place de ea...

Răspuns Câştigător
| Iloveyou123 a răspuns:

Du-te la ea, si fate ca te apleci putin la catel si intreab-o ce rasa e. Zambeste-i si intinde-i mana facand cunostiinta. Ii spui ca ai vrea sa ai si tu un catel ca ala, poate asa v-ati putea vedea mai des. Si dupa aia intreab-o: stai in blocul ala? Vrei sa te conduc eu? Poate ne mai vedem si maine, pe la cat iesi afara etc

6 răspunsuri:
| Sfatosul2012 a răspuns:

Pai intai incearca sa i spui salut.Si sa te prezinti. sa vezi apoi ce zice.

| EcstasyDubstep a răspuns:

Vai ce dragut happy Si sfatul lui Iloveyou123 e chiar bun incerca-l baftawinking

| UnFoRgIvEn a răspuns (pentru Sfatosul2012):

Salut? Serios?straight face Asta ar fi ultimul lucru cu care as incepe o conversatie cu o fata.

| Sfatosul2012 a răspuns (pentru UnFoRgIvEn):

Sa i spui salut si sa i spui cum te cheama...eu zic ca asta e minim bun simt.

| UnFoRgIvEn a răspuns (pentru Sfatosul2012):

Pai da dar salut e genul de adresare intre 2 prieteni care se cunosc de mult timp. nu cred ca daca vrei o relatie cu acea fata incepi cu salut.

| Sfatosul2012 a răspuns (pentru UnFoRgIvEn):

Na eu ma gandesc tocmai pentru ca e genul de adresare intre doi prieteni care se cunosc. Ca sa pari sigur pe tine. Nu uita fetele care vor o relatie in subconstient cauta siguranta! Asa ca incepi sa o saluti o intrigi si apoi are sa vrea sa stie mai multe despre acest strain care o saluta foarte prieteneste.