| MunteanuBella a întrebat:

Buna, am 14 ani si mi-am facut un iubit Alex de 16 ani. Recent am decis să facem chestii indecente si stiti continuarea. La un moment dat s-a spart prezervativul si am ramas gravidă. Sunt foarte panicată si nu stiu ce sa fac. Cum le spun părinților? Ce o sa fac? Sa continui relația cu el?

17 răspunsuri:
| MunteanuBella explică:

Lui nu i-am spus dar vreau sa ii spun. O sa incerc sa fac avort, multumesc de raspuns

| Irinel15123532 a răspuns:

Asuma-ti responsabilitatea, vorbeste cu parintii tai, este destul ca ai facut un pacat de curvie, nu mai este nevoie sa iei si viata unui copil nevinovat. Vorbeste cu parintii tai si luati o decizie impreuna, o decizie matura, fara crime.

| Plato a răspuns:

Ce oportunitate perfecta de a afla ca faptele au consecinte.winking
As plati bilet sa asist cand afla parintii, pe bune.

| deeeaqq a răspuns:

"mamiii, păi știi... tuturor le vine rândul să aibă copii și mai apoi nepoți, deeeci, peste 9 luni vei fi bunică"

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca este adevarat ceea ce ai relatat, in acel caz avand in vedere varsta ta singura optiune viabila pe care o ai la indemana si la care poti apela, este aceea de a discuta cu parintii tai despre situatia existenta in acest moment. Ce vei/veti face pe urma o veti stabili de comun acord. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Când ai decis să faci chestii indecente te-ai gândit cumva că vor exista consecințe?
Spune-le părinților, nu ai încotro.

| Andreeush a răspuns (pentru MunteanuBella):

Nu încerca să faci avort fiindcă ești minoră iar pentru asta vei avea nevoie de acordul părinților.
Mai bine du-te la mama ta, spune-i ce prostii ai facut și va decide ea cum o să te ajute în situația ta.
Bineînțeles că nu va fi ușor, se va supăra dar trebuie să fii conștientă că nu ai încotro.

| Andreeush a răspuns:

Cum să îi spui așa ceva?
Dacă ar fugi de acasă i-ai fi mai bine?

| Violleta2022 a răspuns:

Urgent spune parintilor adevarul, ca sarcina evolueaza si curand nu se mai poate face nimic.
lasa naibii prietenia cu asta, ca ti-a adus destule necazuri!
Daca parintii tai fac plangere la Politie, baiatul poate face puscarie juvenila, pana la majorat, cand va fi i transferat la puscaria de adulti.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca vrei, poti sa-ti contactez eu parintii si sa le spun, eventual sa le arata mesajul tau.

| mgtow a răspuns:

Le dai o lectie de viata la parinti notificandui evenimentul misterios care ti s-a intamplat in viata, isi merita soarta pentru neglijenta, la 12 ani eram instruit de maicamea referitor la sex si chiar am prevenit o sarcina care se intampla daca nu eram la zi cu detaliile

| Crackman a răspuns:

Cel mai probabil mama ta o sa adopte copilul tau. El o sa creada ca parintii tai sunt si ai ei iar tu o sa iti vezi de viata

| Violleta2022 a răspuns:

Tot nu mi-ai raspuns la intrebare!
Vrei sa-ti contactez eu parintii, sa le spun asta?

Răspuns utilizator avertizat
| Asecom a răspuns:

Lasa-l dracu' pe iubi ca deja ti-a creat destule probleme. Vorbeste cu parintii tai si incearca sa-i convingi sa te lase sa faci avort.

Daca nu te lasa sa faci avort, da copilul spre adoptie si vorbeste cu mama ta sa-l adopte.

| Antopuff a răspuns (pentru MunteanuBella):

Macar stii ce implica un avort? sau vrei sa aflii si asta la fata locului?

| YinYang98 a răspuns:

Asta se întâmplă atunci când copiii fac treburi de adulți, în primul rând că responsabilitatea lipsește clar la voi, aveți de luat decizii cu privire la o viață de om, eu te sfătuiesc să discuți cu părinții tăi și iei în considerare că dacă faci avort acum te poate afecta și pe viitor, cea mai bună soluție o poți lua vorbind deschis cu ai tăi, orice ai vrea să faci, ai nevoie de ei