| andreeeea4444 a întrebat:

am 16 ani si prietenul meu are 19 vrea sa facem dragoste.dar totul depinde de mine nu stiu ce sa fac.el nu mi-a zis niciodata ca ma iubeste si relatia noastra nu e nici publica a fost plecat din tara si in timp ce era cu mine mai era cu inca una si suntem din aprilie impreuna UN sfat va rog de fapt mai multee

17 răspunsuri:
| draky90 a răspuns:

Clar ca nu, este posibil 99% sa regreti mai incolo ca ti-ai pierdut virginitatea in asemenea circumstante, cheers!

| doarEu001 a răspuns:

Si tie ti se pare ok? ca te-a inselat, inca nu a facut relatia voastra publica si nici nu ti-a spus ce simte pentru tine? si daca a mai fost si plecat asta inseamna ca nu ati petrecut prea mult timp impreuna, iar in strainatate poate a mai avut pe cineva doar are antecedente.nu fii alta o fetita naiva, dintre cele multe din ziua de azi, pacalita care isi incepe viata sexuala cu persoana nepotrivita la o varsta destul de mica.mai asteapta.sentimentele lui nu cred ca sunt prea puternice si te foloseste pentru sex.ar fi pacat mai ales daca esti virginawinking

| sweetrose24 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa ii dai papuci.

| RetardedRacoons a răspuns:

Cand relatia nu e publica se face dragoste doar in fundulet.

| Rizer a răspuns:

Mai asteapta sa oficilizati relatia, sa-l prezinti parintilor tai si el sa faca la randul asta.Incetul cu incetul se fabrica otetul.Sa deveniti mai apropiati, relatia sa se"inchege" mai bine, sa simti si tu cand te iubeste si faci pasul acesta cand te simti tu pregatita si simti ca vrei. Spune-i sa mai astepte putin si te va intelege daca tine la tine! Multa bafta!

| lolly a răspuns:

Buna! Nu-ti sugerez vrea doar sa isi bata joc de tine si apoi sa te paraseasca.Cum iti poate spune ca vrea sa faceti dragoste daca el nici macar nu te iubeste, nici nu-ti spune.Refuza-l!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Răspunsul ţi l-ai dat SINGURĂ - dacă în timp ce era cu tine mai era şi cu alta, atunci NICI măcar NU merită "efortul" să mai stai cu el!

Deci, un NUUU categoric unui act sexual cu acest tip!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Rizer):

...iar tu o sfatuiesti sa continue relatia dupa ce a inselat-o (cu acordul ei, uau!) in alta tara, dupa ce o trateaza cu atata raceala (daca erau doar prieteni mai intelegeam, dar asa?) si ii mai si propune sa faca dragoste (ce dragoste, asta e sex toata ziua!).
Ce fel de fata, care se respecta, nu lasa sentimentele la o parte (stiu totusi ca e greu, dar in cazul acesta chiar nu merita) si nu are mai mult grija de ea? Odata ce a inselat-o, cum increderea se pierde o singura data, e posibil sa o faca si a doua oara. Si nici nu isi arata afectiunea... Sexul face legea aici, e singurul lui obiectiv iar tu o sfatuiesti sa continue.
Nota ze... ro.

| Dulcik_Elisa_1994 a răspuns:

Eu te rog din tot sufletul sa nu faci asta este un idiot va face dragoste cu tine si apoi te va lasa si se va duce la alta apoi tu iti pierzi virginitatea

| GeosBIOS a răspuns:

Bai frate, da voua va place sa fiti astfel folosite?

| Rizer a răspuns (pentru anonim_4396):

Spune ca mai era inca cu una,nu neaparat o avea sa faca sex cu ea,daca ei sunt impreuna,nu ai de unde sa stii tu,scuza-ma ce au ei de gand,poate ea are incredere in el totusi chiar daca el a mai umblat cu alta, poate el nu a pus suflet fetei acelea, sau poate nu a facut nimic cu el, nu ai de unde sa stii!
Si numai cu afirmatii contra, se poate trece peste toate in viata, de unde stii tu ca nu o va iubi pe fata aceea? Bagi tu mana in foc? Sunt barbati care nu zic doar arata lucrul asta! Nimeni nu stie ce au sau ce o sa fie intre ei! Si numai vreau alte comentarii!

| Rizer a răspuns (pentru anonim_4396):

Si imi pare rau dar eu nu am incurajat-o sa se culce cu el! Eu doar i-am zis ce ar putea face ca sa-l apropie mai mult de ea, si lucruri normale intr-o relatie, care se iau incetul cu incetul! Daca relatia nu-i oficiala, normal ca el vre sa-i bata joc, dar daca va privi lucrurile din alta prespectiva o va intelege si ar trece peste toate chiar daca a umblat cu fata aia cand a fost plecat, daca tine la el ar putea trece daca ea observa ca se amelioreaza fata de ea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Rizer):

Fata a scris clar acolo "in timp ce era cu mine era si cu alta". Daca o iubea pe prima, ce mai cauta cu alta? Daca iubitul tau te-ar insela si cand ai afla ar spune ca nu o iubea, tu ce ai face?
Asta e dovada clara ca nu e satisfacut de ea. Din ce descrie ea aici despre comportamentul lui rezulta ca nu prea o pretuieste, si ba da, daca nu face niciun gest sa ii arate, cel putin involuntar, e clar.
Da, iar eu criticam ca tu o sfatuiesti sa se apropie, in loc sa fuga de cineva de care se foloseste.

| adrianamara a răspuns:

Nu cred ca e indicat spune-i ca lucrurile bune sunt greu de obtinut asa ca sa mai astepte, daca vezi ca face,, ca trenu" inseamna ca a meritat refuzu insa daca iti spune ca o sa te astepte pana cand te vei simti tu pregatita inseamna ca simte ceva pentru tine!

| Rizer a răspuns (pentru adrianamara):

Fix asta incercam sa-i explic si eu fetei dara vad ca nimeni nu ma inteles si a comentat tot felulde pareri gresit despre mine!

| Pitzipoanca a răspuns:

Nici sa nu te gandesti sa faci asta. O sa-ti dea liber dupa, sigur-sigur. Sau, mai nasol, o sa te tina pentru sex. Nu fii fraiera. Mai ales daca esti virgina. Sunt deschisa la minte si clar nu sunt pro-virginitate pana in noaptea nuntii, dar el nu merita efortul tau. Nu vrei sa ajungi bataia de joc a nimanui, nu? O seara frumoasa.

| adrianamara a răspuns (pentru Rizer):

Eu vad asta ca pe un posibil test, daca cu adevarat o iubeste o sa astepte pana cand ea va decide iar daca vrea s-o foloseasca o sa-i cada urat refuzu si o sa inceteze orice legatura cu ea!