| anonim_4396 a întrebat:

Buna am 18 si eu nevoie de cateva sfaturi :Sunt cu o fata de 1 saptamana si imi place enorm de ea tin foarte mult la ea si ea la mine! Intrebarea mea este cum sa fac ca relatia sa dureze tot mai mult timp?! sfaturile bune au o funda:XMultumesc

Răspuns Câştigător
| marinela_8529 a răspuns:

Iti este frica pentru ca o iubesti si nu stii cum va reactiona cand ii vei spune, mai bine spus ai retineri.
Ca sa fie o releatie de lunga durata va trebui sa fii sincer cu ea si sa nu o minti. Demonstreaza-i ca o iubesti prin gesturi, vorbe, atingeri etc.Fa acel pas mai repede (sa-i spui ca o iubesti) ca poate va crede ca stai cu ea doar la vrajeala. Fii pur si simplu deschis in ceea ce priveste sentimentele.
bafta!

4 răspunsuri:
| inger02 a răspuns:

Ca o relatie sa fie de lunga durata trebuie sa fie multa iubire si multa intelegere pentru voi. sfatul meu: vorbeste frumos cu ia fa-i diverse cadouri, spune-i ca o iubesti si cu siguranta te va iubi mai multwinking succes

| BassHunter13 a răspuns:

Ingerash23 cand sunt cu ea si ma saruta parca imi vine din suflet sa ii spun Te iubesc dar parca mi-e frica si nu stiu de ce!

| BassHunter13 a răspuns (pentru marinela_8529):

Iti multumesc foarte mult pentru sfat! Dar idea ar fi daca ii spun in fata ca o iubesc mie ca ea sa nu zica ca o mint si chesti din astea! Si ar mai fi ceva am pregatit si un cadou pentru ea un inel micut si frumos! Si tot frica am eu de cuvintele ale doua!

| CristiPavel a răspuns:

Cum sa o faci sa dureze?

NEFACAND acest lucru.

Lasa lucrurile sa curga natural si vor curge in directia potrivita. Nu incerca sa fortezi un rezultat deoarece, cel putin asa a fost pentru mine, cand am incercat sa "fortez" un rezultat el nu mai aparea.

Traieste prezentul si accepta orice se intampla, fii deschis fata de orice urmare.

Nu uita sa te iubesti pe tine inainte de a o iubi pe ea: http://castigatimp.com/......-pe-altii/

Sa fii intotdeauna deschis sa fii liber si independent:
http://castigatimp.com/alege-sa-fii-liber-si-independent/

Sa fii impacat cu tine insuti:
http://castigatimp.com/impaca-te-cu-tine-insuti/