| anonim_4396 a întrebat:

Am 20 de ani si tocmai am aflat ca sunt insarcinata in 4 saptamani (din cate am inteles varsta sarcinii se calculeaza de la ultima zi de menstruatie). Sunt de 3 ani cu iubitul meu.Ne-am protejat cu prezervativ, s-a rupt, am luat Postinor si cu toate astea s-a intamplat. Din motive bine intemeiate nu avem cum sa pastram acest copil...Nu am intrat pe acest site sa fiu judecata, consider ca fiecare stie ce e cel mai bine pentru el.Intrebarea mea este: ati facut careva dintre voi un avort medicamentos, ce parere aveti? eu vreau sa il fac la Cluj saptamana aceasta. Din cate am inteles este o clinica unde se practica acest tip, si am auzit cateva fete care au fost mult mai multumite decat de metoda clasica a chiuretajului.Astept opinii! Va rog frumos sa imi raspundeti strict la aceste intrebari, chiar nu am nevoie de mustrari pentru ca sunt destul de dezamagita si eu de decizia pe care am fost nevoita sa o iau.

32 răspunsuri:
| upvpt a răspuns (pentru Dada897):

Penibila esti! "La 4 saptamani e un embrion". Un embrion de ce? De oaie sau de om? E COPILUL TAU! "deviati de la subiect"? Glumesti. Nu ti se pare suspect ca toti se ingrijoreaza ca prostii de moartea pe care o programezi copilului tau de 4 saptamani si tu, singura, ai depasit epoca de piatra! pe bune acum... vino-ti in fire!

| upvpt a răspuns:

Iarta-ma pentru stilul poate prea direct, dar nu pricepi ca tocmai pentru ca ne pasa de tine nu putem fi de acord cu ce ceri tu? Cred ca e ultimul mesaj pe care ti-l dau, retine: a-ti omori copilul, chiar daca are o singura zi, este pur si simplu crima. Te va urmari toata viata. TE ROG, nu o fa!