| Iulianabc a întrebat:

Bună......am aproape 19 ani, sunt fată și azi am făcut sex pentru prima dată, a băgat degetele după penisul dar nu adânc (cam un sfert) fiindcă mă durea foarte tare a curs și sânge. O sa doară așa de fiecare dată?

18 răspunsuri:
| Ciocanudominatoru69420 a răspuns:

Nu, nu va durea de fiecare data, motivul sangerarii este penetrearea himenului care este un tesut la nivelul vaginului, cat despre durere ce ai descris tu pare lipsa de neuroni, multi oameni cu alzhaimer si OCD au aceleasi simptome

| Madaxo97 a răspuns:

Nu, nu va durea de fiecare data, doare de cateva ori pana se rupe himenul de tot la dezvirginare, apoi inca vreo 2, 3 contacte apoi nu ar trebui sa mai doară, ci sa simți si plăcere.

| Iulianabc explică (pentru Ciocanudominatoru69420):

A fost mai mult din cauza fricii îmi era teamă de durere

| Iulianabc explică (pentru Madaxo97):

Nu crezi ca s-a rupt deja a curs destul sânge și încă îmi mai curg picături

| Madaxo97 a răspuns (pentru Iulianabc):

Dacă zici ca a băgat doar un sfert nu cred ca s-a rupt himenul, trebuie băgat până la capăt penisul, de cateva ori. Totuși e foarte ciudat ca îți curge așa mult sânge, nu ar trebui sa curgă chiar așa mult... Nu stiu ce sa zic, mai bine mergi la un control

| Violleta2022 a răspuns:

Pare o dezvirginare brutala, daca si-a bagat si degetele...
Nu stiu cu cine te-ai culcat dar ce ti-a facut nu a fost normal, ci dureros si respingator.
Sexul de inceput se face cu tandrete, cu PRELUDIU foarte bun, ca sa fi excitata si umezita, sa se poata intra usor si placut in vagin, nu fortat, si in nici un caz bagat degetele sau mana in vaginul tau proaspat dezvirginat.

| Iulianabc explică (pentru Violleta2022):

Și eu îmi doream nu a fost nimic forțat, am mai încercat pana acum da efectiv nu intra asa ca i-am zis sa facă asa pentru a face loc, asa am auzit de la alții

| Violleta2022 a răspuns (pentru Iulianabc):

Doamne fereste, cum este posibil sa-i zici sa-ti bage mainile ca sa-ti largeasca vaginul?
Unde ai auzit asa ceva?
Si te mai interbi de ce doare atata...

| adam7 a răspuns:

Doare ca te-ai dezvirginat, nu vei avea un himen nou în fiecare zi ca să ai ce rupe laughing

| Emilian65 a răspuns:

Nu. Cu timpul se vor diminua sau vor dispare aceste dureri și cu vor apare plăcerile pentru sex.

| Iulianabc explică (pentru adam7):

Știu? da am auzit că cică se strânge la loc, na acum nu știu ce sa cred

| adam7 a răspuns (pentru Iulianabc):

Glumești?
Nu e domeniul meu dar nu cred, poate doar dacă nu s-a rupt de tot să își facă o regenerare acolo

| dullcat a răspuns:

Buna.Primele partide de sex vor veni de obicei cu durere, insa dupa aceea aceasta nu ar mai trebui sa fie prezenta absolut deloc. Daca este, inseamna ca fie nu aveti un preludiu ok, fie exagerati cu performanta (realitatea nu este deloc ca in filmele xxx), sau poate ca tine de persoana ta, in sensul in care pot fi probleme la nivel psihologic (daca esti inhibata din diverse motive sau nu te simti bine) sau din punct de vedere al sanatatii (exista afectiuni sau medicamente care afecteaza negativ viata sexuala si implicit placerea in timpul sexului).

| dullcat a răspuns (pentru Iulianabc):

Himenul este o membrana elastica care se intinde la fel ca un scrunchie pentru par. Explicatii pe larg:

https://www.tpu.ro/......nt-minora/

| anonim1920 a răspuns:

Depinde daca ai himenul elastic, daca il ai n o sa te doara asa

| Iulianabc explică (pentru anonim1920):

Se vedea gaura mai mica acum e mai mare parca s-a rupt e mai lunga

| anonim1920 a răspuns (pentru Iulianabc):

Nu e cum se vede, e cum intra))

| AnonimSoul a răspuns:

Nu va mai uitati la filme porno, luati-o incet. incearca sa stai tu peste, in modul asta o sa controlezi tu mai bine situatia.