| TheCreature a întrebat:

Am avut contact sexual cu iubita mea in timpul perioadei fertile, mentionez ca am folosit prezervativ si am ejaculat afara. Trebuia sa ii vina ciclul pe 30, si are deja intarziere 4 zile. E posibil sa fie insarcinata? Multumesc

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Teoretic nu se poate forma o sarcina daca prezervativul a fost montat corect si a ramas intact pana la terminarea partidei de sex. In plus ejacularea s-a produs ulterior dupa ce ati terminat actul sexual deci dispare posibilitatea de a fi ajuns chiar si in mod accidental sperma in vagin. In concluzie intro astfel de situatie este teoretic imposibil sa ia nastere o sarcina. Este vorba mai mult ca sigur de o dereglare de natura hormonala produsa "accidental", pe moment, daca ciclul menstrual este unul de tip REGULAT. Insa in cazul in care ciclul menstrual este unul de tip NEREGULAT, atunci din cauza dereglarilor hormonale frecvente sau permanente, se produc mereu astfel de intarzieri. In orice caz, probabilitatea de sarcina este extrem de mica practic imposibila, insa pentru linistea voastra cu incepere din data de 7 iulie se poate executa testul de sarcina al carui rezultat va fi considerat corect/valid. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| TheCreature explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc mult!

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ati avut si momente cand ai introdus penisul neprotejat in vaginul ei, da, poate fii si insarcinata!

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

" E posibil sa fie insarcinata? "
Am sa raspund foarte serios la aceasta intrebare.
DA! ESTE posibil ca ea sa fie insarcinata. Dar asta nu trebuie musai sa aiba legatura cu sexul cu tine.
Daca intrebai "E posibil sa o fi lasat insarcinata?", raspunsul ar fi fost nu. (la datele oferite, primesti raspunsuri pe masura)

| darrio2007 a răspuns:

Nu inteleg de ce ai ejaculat afara daca ai folosit si prezervativ. Nu ai lasat-o insarcinata, stai linistit. Ca te-ai ferit mai ceva ca drk de tamaie.