| Madalinaaaaaaa a întrebat:

Am avut un prieten 9 luni de zile si acum cateva zile ne-am despartit, iar ieri m-a sunat sa-mi ceara sa ne impacam si mi-a spus ca ma iubeste ca ii pare rau ca nu am mai vorbit si surpriza a fost ca la 2 ore l-am sunat sa vad ce face si mi-a spus ca si-a gasit pe altcineva si ca e fericit cu ea.........am plecat la Inviere si cand m-am intors l-am sunat si mi-a spus ca nu mai avem ce discuta si daca vreau mi-o da si pe prietena lui la telefon si mi-a dat o fata,, bineinteles ca m-am certat cu ea si apoi el mi-a spus ca e mult mai cuminte fata aceea decat mine, in conditia in care eu nu i-am iesit din cuvant si ca e fericit, ca sa nu ma mai gandesc sa sun ca telefonul e la ea si ca o sa se mute la el. Ce sa mai cred? Adica vorbesteacum cu mine si imi spune ca ma iubeste si sa ne impacam si la 2 ore are deja pe altcineva?sad

14 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa crezi ca esti norocoasa ca v-ati despartit, cu toate ca ma intreb cum ai rezistat cele 9 luni langa un baiat atat de imatur si de neserios!
Uita-l si fa-o cat mai repede poti, fii sigura ca la prima cearta cu cealalta, tot pe tine te va cauta, asa ca risti sa devii roata lui de rezerva si mantaua lui de vreme rea!
Nu-i mai raspunde la telefon, schimba-ti numarul eventual si ia-ti viata de la inceput, cu ochii larg deschisi de data asta!
Stiu ca n-o sa-ti fie usor, dar ca sa nu mai simti durerea si dezamagirea prin care treci acum, lupta-te cu sufletul tau si lasa timpul sa te ajute.
Timpul si vointa ta te vor repune pe picioare si vei redeveni fata frumoasa si vesela de dinainte sa-l cunosti, te vei regasi pe tine!
Si, ai grija pe cine lasi sa intre in sufletul tau, uita-te o data si gandeste-te de zece ori!
Si, zambeste, raul tocmai a trecut!
Paste fericit!happy

| ButterflyGy a răspuns:

Bucurate k ai skpat de el inainte sa fie prea tarziu. El se joaca cu sentimentele tale. Viata nu se opreste la un baiat.

| Madalinaaaaaaa explică (pentru greece12):

Paste fericit si tie! Multumesc pentru sfaturi, o sa-mi fie foarte greu pentru ca am trecut prin multe amandoi, am avut destule probleme si cu parintii mei si oricum azi noapte nu am reusit sa ma odihnesc pentru ca mereu ma gandeam cum a putut sa-mi faca asa ceva.Adica spui ca ma iubesti si apoi deja esti cu alta

| Madalinaaaaaaa explică (pentru greece12):

Stau si ma intreb daca e adevarat sau doar ma face sa sufar.

| Mao a răspuns:

Ai fi fraieră să plângi pentru un astfel de băiat! E un imatur, un neserios şi, probabil, un mincinos.
Eu ştiu că atunci când o persoană iubeşte ar face orice, dar mai puţin rău persoanei iubite. Nu îţi poate spune un sincer "te iubesc" şi în două ore să se comporte aşa. Băiatul ăsta NU te iubeşte, crede-mă te rog, pentru binele tău.
Îmi pare rău că se observă că tu ţii la el şi ai vrea să vă împăcaţi, dar nu merită nici măcar o lacrimă!
Gândeşte-te că e mai bine aşa, că puteai fi cu el, el fără să te iubească, să te mintă, şi tu să pui suflet, şi atunci ai fi suferit de două ori mai mult. Ţi-ar fi fost al naibii de greu.
Cum ai rezistat 9 luni alături de el? Nu şi-a dat pe faţă niciodată adevărata personalitate?
Trebuie să ai grijă în cine îţi pui încrederea şi pe cine alegi să iubeşti, pentru că nu toţi oamenii merită, nu toţi o vor aprecia aşa cum ar trebui. happy Viaţa e grea, vei vedea, nu încerca să o complici şi mai tare. Lasă-l pe băiatul ăsta, du-te la baie, spală-te pe faţă, priveşte-te în oglindă şi spune "Da, el chiar nu mă merită." şi fii fericită, nu a trebuit să trăieşti o minciună alături de un băiat căruia nu îi pasă! Ai avut şansa să vezi cum e el cu adevărat.

greece12
| greece12 a răspuns (pentru Madalinaaaaaaa):

Nu te mai intreba nimic si incearca sa nu te mai gandesti la el.
Un om care se joaca de-a "te iubesc"-ul are prin definitie o gandire subterana si interesata, trecand peste faptul ca e complet infantil. Ce viitor ai fi putut avea langa o asemenea persoana, te gandesti?
Lasa-l in lumea lui, vezi-ti de viata ta curata si luminoasa si nu mai lasa pe nimeni sa se joace cu sufletul tau, niciodata!
Si multumesc pentru urari!happy

| Demonull a răspuns:

E posibil sa o faca ca sa te oftice. dar daca te-ar iubi nu te-ar face sa suferi happy

| Pitzipoanca a răspuns:

Cati ani aveti fiecare?

| VictorFlorin55 a răspuns:

Te minte, sa te faca geloasa, sa suferi, ca sa il vrei mai tare! Vorbiti, nu te mai lua dupa sfaturi date de oameni care nu stiu cum e sa iubeasca pe cineva, si sa simti ca mor fara persoana iubita! Succes, faze de genul am facut si eu, el probabil te-a sunat sa va impacati, tu ai comentatu sau ceva, si el ti-a facut asta ca sa suferi!

| Madalinaaaaaaa explică (pentru Pitzipoanca):

Eu 17 si el 24

| Madalinaaaaaaa explică (pentru VictorFlorin55):

Oricum azi mi-a spus ca a inventat povesteaa cu prietena ca sa nu-l mai sun si ca nu are pe nimeni si nici nu o sa-si faca.

| Pitzipoanca a răspuns (pentru Madalinaaaaaaa):

Mai, da plicitisit rau e la cei 24 de ani. laughing

| CityOfSatan a răspuns:

Mda, comportamentul tipic de adolescent frustrat! Fata, priveste partea plina a paharului! Ai scapat de el, esti tanara, iti vei gasi un baiat care sa te merite! Eu personal, cred ca toate aberatiile ce ti le-a spus, sunt numai minciuni! Fi tu, si nu te mai gandi la el :*!

| Usage a răspuns:

Eu cred ca vrea sa te faca geloasawinking.