| Mirunasss a întrebat:

Bună. Am cunoscut acum vreo 3 luni un tip și la început totul a fost ok, vorbeam, îmi răspundea repede la mesaje, îmi scria. Vorbeam și îmi spunea că își dorește o iubită ca mine, ne făceam planuri de viitor și multe altele. Problema e că de acum cam aproximativ o lună mi se pare că am ajuns să mă trateze ca pe o opțiune, la modul că deși e online nu îmi scrie, dacă îi scriu eu îmi răspunde după câteva ore sau chiar mă lasă în seen. Îmi dă puțin de gândit faptul că există și două, trei zile la rând când putem sta fără să vorbim și după apare și îmi scrie ca și cum nimic nu s-ar fi întâmplat. Menționez că eu am 22 de ani și el 30 și mă gândesc că poate fi și asta o problemă. Nici nu pot sta la nesfârșit să aștept să devin prima opțiune pentru el dar, în aceeași măsură nici nu pot renunța la el. Ce ar trebui să fac în situația asta, un sfat mi-ar fi de mare folos.

8 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Poate ar fi mai productiv sa discuti intai cu el, sa-i explici cum te simti si abia apoi sa iei o decizie definitiva.Asa, din exterior, nu suna deloc de bun simt.Intreaba-l daca s-a plictisit, ca sa stii sa-ti vezi de viata sau daca e ocupat cu munca etc.

| Mirunasss explică (pentru dullcat):

Sa fim serioși oricât de ocupat ar fi cu munca tot ar fi putut să îmi dea un amărât de mesaj sau să îmi răspundă nu? durează 2-3 secunde să scrie un mesaj, nu cred că munca ar fi o problemă

| dullcat a răspuns (pentru Mirunasss):

Ar fi putut...Cine vrea sa isi faca timp pentru tine, isi face.Cine nu, cauta scuze.

| RAY a răspuns:

Era bandajul tau emoțional și îi consumai timpul cu dramele tale, cum faceți toate cu tipi de care nu sunteți atrase, bravo lui băiatul e învățat

| darrio2007 a răspuns:

Toate intrebarile tale sună la fel.
Gresesti cu ceva de esti tinuta de rezervă.

| Emilian65 a răspuns:

S-ar putea ca in perioada in care nu iti raspunde la mesaje sa fie ocupat cu alta sau altele.

| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau, dar interesul pentru tine si l-a pierdut, probabil gasind o alta femeie, mai potrivita pentru el.
Asa-i cu online-ul, totul este flirt si pierdere inutila de vreme.

| MarianWLF a răspuns:

Exista probleme asta e clar, o buna majoritate din noi cand placem o fata avem imaginea ei in gand aproape pe tot parcursul zilei, nu exista sa te placa si sa nu iti scrie hai sa zicem 5-6 ore, cu toate ca ar fi o minciuna venita din partea oricui sa spuna ca nu are un minut liber sa dea un mesaj, apai 2-3 zile, te sfatuiesc sa deschizi ochii, ori e neserios si se plictiseste, ori vorbeste cu alta tipa, nu are cum sa fie online vorbind doar cu prietenii lui si atat.
Iti propun sa te gandesti de doua ori inainte sa spui cuvinte ca "nu pot renunta la el", poate tu nu vrei, si nu vreau sa il acuz de ceva nici pe el, dar am prietenii care fac magarii de genul, incearca sa iei in calcul si varianta ca vorbeste cu alta tipa, nu te racesti din senin si nu te comporti asa cu persoana iubita.