| anonim_4396 a întrebat:

Bună, am făcut 3 teste de sarcină. Ultimul l-am făcut la 2 săptămîni și o zi după ultimul contact sexual. Toate au ieșit negativ. Să mai fac și altele sau n-are ros?

11 răspunsuri:
| mihnea123abc a răspuns:

Nu mai are.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nici unul nu are nici o valoare. Trebuie sa faci doua teste, in zile diferite, cu interval de 3-4 zile intre ele, din prima urina de dimineata, primul dupa 21 de zile de la contactul sexual (adica a 22-a zi, fara sa numeri ziua contactului) si al doilea ulterior.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Daca au iesit negative toate, nu mai are rost sa-ti faci.
Te pup!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dar ce ai pățit? A întârziat cât?
Asta nu spui!
Pa, pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă NU faci testele CORECT - aşa cum EXPLICAM în răspunsurile pe care ţi le-am dat în 29/30 Mai 2013 - poţi face şi 100 de teste, că le faci DEGEABA!

Fă 2 teste de sarcină CORECTE!

Toate cele bune.

| xanderblackx a răspuns:

Nu are rost, nu esti insarcinata!

| desertflower a răspuns (pentru bursuc001):

Am luat teste de 13 ron cred eu. la noi în Republica Moldova costă 30 lei. Le-am făcut dimineața-prima urină

| desertflower a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Bună, n-a întîrziat. Am avut primele 2 acte sexuale fără prezervativ, dar el n-a ejaculat în mine și-mi făceam griji

| Fatamuntilor a răspuns:

Eu nu inteleg de ce iti pui doar problema sarcinii? De boli cu trasmisie sexuala ai auzit? De hepatite la SIDA? Sunt unele boli cum ar fi hepatitele care de obicei ies la analize.

| desertflower a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Am auzit. Vreau să știu că nu-s însărcinată și am să fac un control medical

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru desertflower):

Le-ai făcut prea DEVREME!

Un test concludent se face la cel puţin 21 de zile DUPĂ ultimul act sexual neprotejat!

Apoi, la 3 zile după acel test, mai faci unul pentru "confirmare".

Iar pe viitor NU mai fă sex neprotejat!

O seară frumoasă.