| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de cateva sfaturi de la cei de varsta mea (fac 17ani)- fara mistouri. A trecut mai bine de 1an de cand sunt indragostita de un baiat (tot17) si nu mi-l pot scoate deloc din minte, nu stiu ce sa fac. Atunci ii placea de mine mia aratato in diferite moduri, chiar mia transmis prin cineva, dar mie nu imi atragea deloc atentia atunci si am fost intr-o seara cu un prieten de-al lui. De atunci cred ca l-am dezamagit. Dupa putin timp(2-3zile) am realizat, si am ajuns sa regret pana in ziua de azi. apoi am inceput sa vorbim, dar cand venea vorba sa ne intalnim deveneam foarte nu stiu...ma temeam, imi dadeam seama ca, chiar imi placea de el si eu nu prea aveam experienta.el e foarte glumet, cateodata mistocar, dezinvolt, dar in acelasi timp imi da impresia ca si el se teme si ii e frica, se ascunde in spatele firii de baiat de gasca. Cu timpul totul s-a racit, cand ne mai intalneam eu aveam emotii si sal privesc in ochi, dar totusi imi zambea insa niciodata n-a avut curajul sa imi vorbeasca fata in fata sau sa vina sa ma salute/sa ma pupe cum toti ceilalti o faceau. In acelasi timp vorbeam tot felul de banalitati pe mess.din ce in ce mai rar. acum insa, n-am mai vb de ceva vreme insa la o petrecere am glumit, am ras, am dansat, mi-a facut semne, am stat chiar f apropiati, mi-a zambit nonstop- dar cu vorbele..pauza..imi da like-uri mereu cand postez ceva.dar stiu ca ceva il retine si as vrea sa stiu ce. Nu mai imi scrie nimic, dar stiu ca si acum ma place. Ma gandesc ca poate il atrag doar fizic, sau chiar ii e teama si lui, sau ma considera doar prietena.

Scuze pentru romanu meu, dar numai stiu ce sa fac- niciodata nu am luat eu initiativa si nici nu ma vad. Mi-e teama, am si acum fluturasi in stomac, as vrea doar sa primesc raspunsuri de la el, chiar daca poate o sa doara. Macar sa stiu ca nu simte nimic, ca atunci il uit. As faceo si acum, dar stiu ca totusi e ceva acolo. Funda

8 răspunsuri:
| nobody12091 a răspuns:

Deci,daca as fi in locul tau si as fi sigura ca ma place(asa cum esti si tu)m-as duce la el si i-as sari in brate si l-as saruta.Si din momentul ce te place sunt sigura ca totul s-ar rezolvahappy

| withoutname29 a răspuns:

Buna. Totul are un început. Dacă ești sigura ca te place, fa tu primul pas, intra in vorba cu el.

| didi6b a răspuns (pentru nobody12091):

Daa, adevarat.dar mi-ar placea daca el ar avea initiativa, chiar nu sunt genul care sa faca primul pas, adica niciodata nu l-am facut..va trebui insa sa-mi iau inima in dinti odata si-odata pentru ca visez la momentul in care sa-i sar in brate...laughing dar nu sunt 100% sigura ca inca mai simte cv pentru mine tinand cont ca nu mi-a mai scris de mult un mesaj sau pe mess/fb...dar trebuie sa mai fie cv- sunt asa confuzalaughing incerc sa fiu optimista totusi, mersiii, Craciun fericit!

| didi6b a răspuns (pentru withoutname29):

Adevarat, dar mi-e greu..am emotii- si stiu ca gresesc ca ma gandesc ca el ar trebui sa faca primul pas..incerc si incerc dar nu reusesc sa intru in vorba cu el ..ar fi perfect daca ar deschide el subiectu- adica imi mai spune ca ii e dor de mine sau ca sunt draguta dar atat..sau macar sa reusim sa ramanem doar noi 2 un moment si atunci ar fi mai simlu. sunt mult prea emotiva si melancolica angry laughing

| Mlov3u4ever a răspuns:

Daca a vazut k il placi si tu nu inteleg dc nu face primul pas.Incearca sa aflii daca are pe cineva. Daca are incearca sa-l uiti, daca nu fa tu primul pas. Vorbeste cu el, daca iti e greu fata in fata vb pe mess, fb, msj.Succes!happy

| didi6b a răspuns (pentru Mlov3u4ever):

A avut, dar nu ceva serios. as vrea sa aflu ce gandeste- deci o sa incerc, mersii multhappy!

| Mlov3u4ever a răspuns (pentru didi6b):

Cu mare placere didihappy:*. Sper sa aveti o relatie frumoasahappy..pahappy

| korinaa a răspuns:

Pai eu cred ca sincer chiar ii placi chiar daca vrea sa para baiatu tipic de gasca care ia fetele la misto si nu-i pasa de nici una sincer cred ca ii pasa de tine doar ca nu are curajul sati vorbeasca mai deschis.sau nu sti cum.