| Mirunasavu346 a întrebat:

Buna! AM NEVOIE DE RASPUNSURI CAT MAI REPEDE! Am o problema si as dori sa ma ajutati cu sfaturi daca puteti.Am probleme cu burta de o luna aproape ma doare.Am fost la spital acu o sap si mi-a facut ecografie si analize (la ecografie mi-au zis ca am foarte multe gaze in stomac) si analizele au iesit bine mi s-a zis sa am grija la alimentatie si am slabit 4 kg in saptamanile astea.Imi e frica sa nu fiu insarcinata deoarece am avut contact sexual neprotejat pe data de 31 si pe 28 mi s-a terminat menstruatia.Tin sa va zic ca nu si-a dat drumul de loc in mine a bagt-o odata si a scos-o. zile astea trebuie sa imi vina menstruație (nu e chiar regulata de obicei vine pe 20 si ceva dar difera ziua)imi curge un lichid alb cremos si ma mananca (nu rau acea zona) din cate am inteles poate vi candida imi e foarte frica am simptome ca mi-ar veni menstruatia (ma doare burta ma dor sanii) dar imi e frica ca nu vine.sunt foarte stersata de o luna tot plang in fiecare seara si ma rog sa vina. Ajutor!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fa un test de sarcina.

| Mirunasavu346 explică (pentru suntserios):

Nu cred ca o sa imi dea asa ceva la farmacie si imi e frica de rezultat.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Mirunasavu346):

Cum sa nu îți dea...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

In primul rind ai gaze de aceea te doare burta mai exact b@sini, alea sunt din cauza mincarii depinde ce maninci ca ai intoleranta la ceva sigur ai si momente cu diaree sau constipatie deci si colon iritabil ai, iar referitor la sarcină mergi la ginecolog sa te consulte, ce varsta ai?

| Mirunasavu346 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mi-a venit menstruatia pe 24 deci cred ca e ok