| ing3rd3mon4u a întrebat:

am nevoie de sfaturi si pareri serioase si fara glume, va rog.

dupa intrebarea care am pus-o : http://www.TPU.ro/......a-o-stare/

Nu am intrat 1 zi pe mess, si imi este foarte dor de el:(
eu zic sa il las macar astazi sa nu intru poate ma suna sau da vreun semn de viata.

Fac bine?
E corect cum procedez?
ce ar trebui sa fac?
DAU fundita!
Vreau si si parearea la baieti si fete.HELP ME!

Răspuns Câştigător
| Simonaaaaaaaaaa a răspuns:

Daca sunteti de ceva timp impreuna (respectiv 4-6luni,sa zicem). inseamna ca il cunosti destul de bine.Si tratarea cu indiferenta e o varianta ca sa vezi reactia persoanei de lanaga tine.
Daca acest tip tine intr-adevar la tine stai fara grija.cu siguranta daca nu ii vei da niciun semn de viata macar o zi.nu va rezista si te va cauta.in caz ca e un tip orgolios caruia nu-i place sa isi calce pe mandrie nu prea cred ca va face ceva ca sa ia legatura cu tine straight face. Oricum tu il cunosti mai bine si se presupune ca stii ce-i poarta capul :d. Sper ca ti-a fost de folos raspunsul meu.Bafta love struck

7 răspunsuri:
| pisicutza_7425 a răspuns:

Si patesc asta chiar acum.cu cineva cu care ma intelegeam bine. apoi ne-am intalnit in realitate. totul era bine imi spunea ca ma iubeste si din astea...dar din acea zii in care ne-am intalnit.eu tot ii scriu pe mess dar nu-mi raspunde asa ca am zis sa-l las in pace.si sa nu mai imi bat capul din cauza lui

| gianina14 a răspuns:

Daca nu vorbeste cu tine inseamna ca nu te mai vrea...Incearca sa ii uiti sau cel putin nu mai vorbi cu el cateva zile.
Si da este corect cum procedezi o fata nu, merita sa te u7nilesti atat in fata lui. lasa-l pe el sa te implore sa fii cu el.
Poti sa il parasesti si sa il faci gelos... Bafta!
Fundita?

| DAC a răspuns:

Iti spun eu ce se intampla, eu nu mai pot trai cu un om dupa ce ne-am despartit, mi se pare deja un chin sa o iau de la capat, sa am mai multa grija ca data trecuta.Probabil ca asta ii s-a intamplat lui, pur si simplu s-a saturat, credea ca isi doreste sa va impacati si de fapt nu este asa.
Sau poate mai fi o varianta care sper sa nu fie, s-ar putea sa ii placa alta fata, ca in timpul in care voi ati fost certati, el sa fi cunoscut pe altcineva si sa se insele in legatura cu tine.
Degeaba o sa il lasi asa, sigur o sa iti faca la fel.Eu zic sa iei atitudine! Suna-ma si spune-i sa va intalniti ca nu mai merge asa! Pana la urma ai si tu nevoie de niste explicatii.
In cazul in care nu iti spune nimic, eu zici sa pui punct, pai pana cand sa isi mai bata joc de tine?

| ing3rd3mon4u explică (pentru Simonaaaaaaaaaa):

@Simonica_5257 buna, avem 10 luni impreuna.si el e orgolios dar stie sa lase mult de la el, dar nu stiu ce sa fac.eu nu stiu daca mai pot rezista sa nu vorbesc cu el.Imi este foarte greu. El e genul de persoana care spune : Eu iti pot face tie dar tu mie nu.Ma intelegi la ce ma refeR?sad.

In plus este o relatie la distanta:-s...care este parererea ta?

| Simonaaaaaaaaaa a răspuns:

Pff.relatiile la distanta sunt cam dificile straight face. Sincer mie din ce ai spus imi dai senzatia ca e un tip de genu"eu sunt baiat deci pot face orice laughing.tu esti fata deci e normal te abtii ". Chiar daca te doare.incearca ca macar astazi sa nu-i dai niciun semn, oricat de greu ti-ar fi :d... poate va face el un prim-pas.In cel mai rau caz, maine ii trimiti tu un msg prin care il intrebi daca el chiar vrea ca relatia voastra sa continue sau daca are aceleasi sentimente ca inainte pentru tine(ma gansec ca poate au mai disparut din acele sentimente pe care le avea la inceput sau cine stie ce o fi in capul lui straight face. )

| ing3rd3mon4u explică (pentru Simonaaaaaaaaaa):

M'au ajutat foarte mult sfaturile tale:*:* multumesc foarte mult:* lasa'mi id tau intr'un mesaj privat si mai vorbim:* esti de treaba:*::*:*

| Simonaaaaaaaaaa a răspuns (pentru ing3rd3mon4u):

Ma bucur ca ti-am fost de ajutor :*