| anonim_4396 a întrebat:

Bună
am nevoie de un sfat.
De vreo două luni vorbesc cu o fata dar nu ne-am vazut niciodata in realitate pentru ca stăm foarte departe unul de altul. Vorbim foarte mult la telefon si susține că este îndrăgostit de mine. Problema este ca ea are iubit de vreo doi ani si zice ca nul iubește desi se vad foarte des si fac multe lucruri împreună. Peste câteva zile ne vedem si sincer nu stiu ce sa fac pentru ca nu cred ca a să-l îl lase deoarece daca intr-adevar nu-l iubea până acum îl lasa.

10 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

"De vreo două luni vorbesc cu o fata"
"susține că este îndrăgostit de mine"
Inteleg ca s-a luat in serios referendumul ala. laughing

Ce varsta aveti?

| itsme1024 a răspuns:

îndrăgostită* (corectorul este de vina)

| itsme1024 a răspuns (pentru Plato):

îndrăgostită*

| itsme1024 a răspuns (pentru Plato):

Eu 18 iar ea 17

| CdeMetal a răspuns:

Si daca se desparte de iubitul ei presupun ca intre tine si ea va fi o relatie la distanta, nu?
N-ar avea rost, deoarece astfel de relatii nu tin, si ai grija sa nu-si bata joc de tine, sa te trimita undeva si ea sa nu vina, ca am vazut astfel de persoane.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

E curva las-o in pace.

| Violleta2022 a răspuns:

Este clar ca nu-l va lasa, dar probabil ca-i place sa flirteze si cu tine, daca esti mai naiv, asa, de plictiseala.
Ideea este ca, te minte!
Daca n-l iubea si nu avea sentimente pentru iutitul cu care este, si era macar sincera, rupea legatura cu ala si ramanea cu tine.
Se pare ca-i place sa se joace cu tine, odata ce la iubit, oricum nu renunta. Chestia cu "nu-l mai iubesc, dar stau cu el de plictiseala" este deja o remarca patetica si dezgustatoare, poate pentruu adormit copii mici.
Sincer, nu vad nici un viitor cu fata asta, pentru ca stati la distanta si de vazut, nu va puteti vedea decat f rar, ea are deja iubit si va fi tot timpul cu el, iar relatia voatran...va ramane doar la stadiul de flirt sau amuzament pentru ea.

| Adry05 a răspuns:

N-are rost oricum ai lua-o. Poti s-o consideri ca distractie daca chiar vrei da de ceva serios chiar nu-i vorba.

| OrdanKarris a răspuns:

Sfat: niciodata dar niciodata in viata ta nu crede ce iese pe gura unei femei. Uita-te doar la faptele ei. Faptele spun totul despre dansa, TOT. vrei sa cunosti o femeie, uita-te la ce face, nu ce zice. Daca te uiti la fapte si doar la fapte e ca o carte deschisa.

Ea se foloseste de tine cum se foloseste un telefon mobil de bateria din dotare. Tu esti unealta ei, o incarci, o "montezi" ca apoi ea sa se lase consumata de actualul. Nu crede ce iese pe gura ei, nu conteaza cant de convingator pare. Faptele SPUN TOT! Ea a vazut ca esti dispus sa pierzi timpul cu ea sa-i oferi atentie, sa o sprijini emotional, acum intr-un fel sau altul isi cam bate joc de tine. Daca tot va vedeti, contact intim direct, fara discutii. Sex sau PA! Macar daca e curba, sa fie curba si pentru tine, nu doar pentru ala. Daca refuza stii clar care este rolul tau in toata povestea si poti sa-i faci zona. Deasemenea, "relatie la distanta"? Pe bune? Relatia la distanta nu e relatie. E chin, pentru tine. Ea obtine ce doreste: atentia ta, timpul tau, interesul tau, sprijinul tau emotional, iar tu obtii fix LUPA. Prostituatele se vand pe bani, curbele pe atentie. Repet a 3 oara, nu crede ce iese din gura ei, uita-te la fapte. Faptele ei sunt ca o carte deschisa, gata de citit. O femeie stie sa fie falsa si mincinoasa pana in ultima secunda ca sa obtina si cel mai mic strop de atentie. Pentru curbe, atentia e mai vitala decat oxigenul. Acum intelegi rolul tau in peisajul asta?

| Andreeush a răspuns:

Eu cred că îți pierzi timpul.
Ea cu siguranță nu te iubește, altfel nu ar fi cu iubitul ei.