| radu093 a întrebat:

am o fata in clasa pe care imi place de ea! nu stiu cum sa o cuceresc si cei sa-i zic! vreau sa ma pun cu ea pe bune! i-am spus ca o iubesc! ast rasp de la ea! dati-mi si mie sfaturi ce sa fac! sa vb cu ea pe mess?

9 răspunsuri:
| Pho3nix a răspuns:

Invito la un suc, la un film sau in oras.
Iti iei inima in dinti si vorbesti serios cu ea... ii spui ce simti iar daca sentimentele sunt reciproc atunci e foarte bine.

Succes.

| dada a răspuns:

Sa fii ingrijit in primul rand... sa stii cand sa razi, nu sa incepi sa razi la oarice gluma facuta pe seama ei... zambeste-i mai des :X... daca are nevoie de ceva, u sa fii primul'... spune-i ca e frum... sa nu fii prea insistent, sa stai in fiecare pauza langa ea ca deja devii enervant... afla ce ii place. sa-i iei apararea mereu... cred ca e de ajunswinking iar pe urma cred ca ar fi cazul sa o intrebi... daca nu ar vrea sa fie cu u?winking

bafta

| Elly4all a răspuns:

Sa incepi sa scrii corect, iar dupa aceea sa vezi ce usor se va lasa cuceritawinking

| cristina21 a răspuns:

Dai o intalnire... du-te cu o floare la ea...incearca sa fi mai romantic si arata-i ca iti pasa de ea...winking bafta

| greeneye a răspuns:

Pai vorbeste frumos cu ea... zambestei... acordai atentie... poti sa vorbesti cu ea si pe mess... invit-o la cinema la un film horror smug sau oriunde stii ca ii face placere sa mearga... succes happy

| deeapirsuletz a răspuns:

Ar fi mai bine sa vorbesti cu ea fata in fata fetele apreciaza asta... daca un baiat ii zice ceva pe mess mai mult ca sigur o sa creada ca este la misto... vorbeste cat mai frumoas cu ea iai apararea zambestei fai cu ochiul intereseaza-te de ea date bine pe langa prietenele ei... spune-i totul in fata... fa-i complimente...asta cred eu ca ar trebui bafta:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invit-o des la plimbare. E un mod romantic si sanatos de intrevedere. Fii atent la ceea ce-i place si nu uita florile se daruiesc nu numai la sarbatori.Fii mereu glumet ingenios si distractiv. Nu o lasa niciodata singura, daca ai invitat-o undeva. Vorbeste-i cit mai des despre sentimentele tale, stii doar cit fata se cucereste cu vorbe dulci. Ea va ramine vrajita de cele ce aude. Nu fi prea gelos. Intr-o zi ea nu va mai suorta aceata si te va lasa. Nu-i vorbi despre fetele care te plac sau despre baietii care o plac. Spune-i si demonstreaza-i ca te intereseaza doar ea. Domnisoarele adora surprizele, asa ca ar fi bine ca din cind in cind, s-o surprinzi cu ceva frumos. Fii cu ochii pe ea si nu-i arata ca te preocupa alte fete. Fii corect si indeplineste\ti promisiunele fiindca fetele sunt dispuse sa riste mai mult decit baietiipentru dragostea lor. Fii rabdator cind ea intirzie la intilnire. E firesc ca o fata sa fi-e asteptata nu-i asa? Nu crede ca daca ti-a jurat dragoste va fi a ta pe veci, suportind lipsa de atentie din partea ta. Fii consegvent si urmeaza aceste sfaturi numai atunci vei fi rasplatit cu aceeas moneda'' BAFTA"

| alex_2439 a răspuns:

Uite mie imi place raspunsul lui dadag :d cam asa merg lucrurile.

| radu093 explică:

Nui prea place romantism! si nici flori! mie cam rusine