| DragosteaDureazaDoiAni a întrebat:

Am o intrebare serioasa si va rog sa nu imi spuneti ca sunt un copil tampit care face tot felul de prosti! Am 12 ani si na masturbez cam de 3-4 ani. Ma masturbez constant...cand nu o Mai fac 1 saptamana 2, o luna cand o fac catevA zile la rand avand Mai multe orgasme. Credeti ca m-a afectat cu ceva? As vrea sa nu Mai fac asta, desi na simt bine, sunt constienta ca nu e bine.Ma afectat cu ceva sau na va afecta?

Funda!:* fara mistouri!

9 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Masturbare la 8 ani? Ai innebunit? Atunci cand vei fi mare ce vei face, cand scula nu-ti va mai raspunde la comenzi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca te afecteaza, dar parerea mea e ca ar trebui sa incetezi pana nu e prea tarziu happy

| Vix999 a răspuns:

Atata timp cat nu faci exces, nu afecteaza cu absolut nimic. Din contra chiar, te ajuta sa intri in contact cu propria ta sexualitate si sa iti cunosti corpul.

Răspuns utilizator avertizat
| diaadb a răspuns:

Uf. nu stiu ce sa zic, incearca sa mai renunti happy nu e chiar foarte bine :*, adica creeaza dependenta, mai tarziu vei face asta in continuu` daca continui asa. Nu-ti face griji, dar nici nu exagera :* nu zice nimeni sa nu te masturbezi, da repet nu exagera puppy dog eyes
Te pup si succes.

| spdasinul a răspuns:

Nu te afecteaza cu nimica. Numai atunci cand te masturbezi simti o stare de placere scurta

| spdasinul a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci griji

| CarlitaTevez a răspuns:

Vreau sa te informez ca daca mai faci mult, vei ramane insarcinata si vei putea muri din cauza varstei mici pe care o ai ( nu vreau sa te jignesc prin "mica"). Esti mult prea mica sa faci ***. Ma scuzi pentru stelute. Dar depinde daca ti-a venit menstruatia. Daca nu ti-a venit este oarecum O.K.

| stefan56 a răspuns (pentru CarlitaTevez):

Mai tu ai citit intrebarea? ea a zis doar ca se masturbeaza nu ca vrea sa faca sex cum sa ramana insarcinata masturbanduse...