| DragosteaDureazaDoiAni a întrebat:

Am o intrebare serioasa si va rog sa nu imi spuneti ca sunt un copil tampit care face tot felul de prosti! Am 12 ani si na masturbez cam de 3-4 ani. Ma masturbez constant...cand nu o Mai fac 1 saptamana 2, o luna cand o fac catevA zile la rand avand Mai multe orgasme. Credeti ca m-a afectat cu ceva? As vrea sa nu Mai fac asta, desi na simt bine, sunt constienta ca nu e bine.Ma afectat cu ceva sau na va afecta?

Funda!:* fara mistouri!

9 răspunsuri:
| spdasinul a răspuns:

Nu te afecteaza cu nimica. Numai atunci cand te masturbezi simti o stare de placere scurta

| spdasinul a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci griji

| Vix999 a răspuns:

Atata timp cat nu faci exces, nu afecteaza cu absolut nimic. Din contra chiar, te ajuta sa intri in contact cu propria ta sexualitate si sa iti cunosti corpul.

| CarlitaTevez a răspuns:

Vreau sa te informez ca daca mai faci mult, vei ramane insarcinata si vei putea muri din cauza varstei mici pe care o ai ( nu vreau sa te jignesc prin "mica"). Esti mult prea mica sa faci ***. Ma scuzi pentru stelute. Dar depinde daca ti-a venit menstruatia. Daca nu ti-a venit este oarecum O.K.

| stefan56 a răspuns (pentru CarlitaTevez):

Mai tu ai citit intrebarea? ea a zis doar ca se masturbeaza nu ca vrea sa faca sex cum sa ramana insarcinata masturbanduse...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca te afecteaza, dar parerea mea e ca ar trebui sa incetezi pana nu e prea tarziu happy

Răspuns utilizator avertizat
| diaadb a răspuns:

Uf. nu stiu ce sa zic, incearca sa mai renunti happy nu e chiar foarte bine :*, adica creeaza dependenta, mai tarziu vei face asta in continuu` daca continui asa. Nu-ti face griji, dar nici nu exagera :* nu zice nimeni sa nu te masturbezi, da repet nu exagera puppy dog eyes
Te pup si succes.

| Emilian65 a răspuns:

Masturbare la 8 ani? Ai innebunit? Atunci cand vei fi mare ce vei face, cand scula nu-ti va mai raspunde la comenzi?