| anonim_4396 a întrebat:

Am o nelamurire de cateva saptamani care nu mi da pace. Am 25 de ani si sunt casatorita, mariajul meu nu merge bine deloc, tocmai cand s-a intamplat acest lucru a aparut verisorul meu in viata mea cu care nu pastrasem legatura niciodata. Am inceput sa ne cunoastem cam de o luna si un pic dar am observat atitudini ciudate la el. Si anume in prezenta altora e total normal cum iese sotul meu pe usa ma tinteste cu privirea foarte subtil,cu prietenii mei are momente cand se indeparteaza si cand se apropie ciudat, ma loveste usor cu mana e picior, rade pe umarul meu poate nimic nefiresc pana aici nu? dar avand in vedere ca ne stim de 1 luna? daca sunt un pic trista din problemele mele de cuplu e trist si el toata noaptea, mi a dat un delfin in forma de inima al fostei de aur, cand aveam probleme cu sotul imi zicea de ce mai stau cu el? cand i am zis ca relativ ne am impacat nu a vorbit cu mine 10 minute se uita pe geamul masinii(asteptam la un service) si de fiecare data cand am o problema care are o rezolvare se ofera sa ma ajute.Mi a dat o data de inteles intr o conversatie seaca ca are 2 cupluri de amici care sunt verisori si a schimbat subiectul. Totusi nu sunt genul lui eu sunt un pic plinuta si el ii un aventurier dar mi a zis mama fara sa i zic nimic ca lui ii place de mine si la prietena mea cea mai buna dupa ce i am povestit a zis acelasi lucru. As vrea si alte pareri. Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Ce tampenie mai e si asta? ai grija de mariajul tau si lasa tampeniile cu baiatul asta.in primul rand sunteti rude, in al doilea rand e un inconstient.si 3. un nesimtit

| Ofelia_Costache_1988 a răspuns (pentru Alexandru0007):

Eu nu am zis ca nu am grija de mariajul meu ca orice casnicie mai avem si probleme dar se rezolva si eu nu pot zice ca imi place de el eu il vad ca un verisor. Dar vroiam sa vad si parerea celorlalti ma gandeam ca poate sunt eu paranoica si mi se pare. Ca poate nu e asa. Sa fie doar atasat de mine.

| patri a răspuns:

Un barbat de joasa speta! Nu-l mai baga in seama, da-l uitarii. Observ ca in loc sa pui o intrebare legata de rezolvarea relatiei tale conjugale tu pui intrebare legata de un strain ce vrea sa agate si el o caprioara. Ai un sot, care pana la urma te iubeste asa cum esti. Daca iti lipseste ceva din partea lui spune-i, deoarece cheia unei relatii este COMUNICAREA! Iti zic asta pentru ca stiu pe pielea mea. Lasa de la tine, va lasa si el. Dar daca tu esti mai mult cu gandul la verisorul tau, care pana la urma ti-e ruda de sange si poate te simte si el mai distanta si mai rece. Salveaza-ti casnicia!

| Azµre a răspuns:

Vezi-ți fată de casa ta nu te băga cu alții, nu merge cu soțul, divorțați dar nu face prostia asta acum.

| Ofelia_Costache_1988 a răspuns (pentru patri):

Nu am incercat rezolvare pentru ca mariajul meu l am rezolvat toata chestia asta s-a intamplat acum o luna si ceva si normal casnicia e importanta pentru mine de aceea a avut prioritate. Stiu ca comunicarea e cheia si nu ne lipseste. Si in al 2 lea rand nu e ruda de sange. Si nu e vorba ca il plac sau mai stiu eu ce va trece prin cap dar nu e placut sa stai cu verisorul tau de vorba care el nu te vede asa, si am retineri fata de el.

| wolder a răspuns:

Nimanui nu-i merge perfect intr-o casnicie, dar trebuie sa stii sa rezolvi lucrurile. Indeparteaza-l pe verisorul tau pentru ca sunteti rude si nu se admite asa ceva, dar si pentru ca tu esti casatorita.
Incearca sa rezolvi problemele si rutina dintre tine si sotul tau si totul sa fie bine!
Ai grija de tine!

| Oana92 a răspuns:

Daca nu esti fericita divorteaza, dar lasa-ti verisorul in pace. Incestul e pedepsit inclusiv prin lege...