| pink1girll a întrebat:

am o problema la care sincer doresc raspunsuri serioase!
Am 16, am trecut prin multe probleme sa spun asa care intr-un fel m-au afectat.Parintii mei sunt despartiti (eu stand cu mama, dar pastrand legatura cu tatal meu). Nu de mult timp am o relatie cu un baiat, tatal meu a vrut sa-l cunoasca insa prietenul meu nu a vrut in ziua respectiva tatal meu fiind putin baut ma tot suna din 4 in 4 min. intr-un final nu am mai suportat si i-am spus ce ma deranja la el, de aici a inceput totul ne-am certat foarte foarte rau. a spus ca nu vrea sa mai auda de mine, mai pe scurt s-a suparat pe un motiv foarte nesemnificativ.ma simt atat de prost din cauza lui, simt ca lipseste ceva.Am suferit extraordinar de mult din cauza asta m-am si maturizat mai repede si nu vreau sa mai sufar.
Daca ma puteti ajuta cu un sfat ar insemna mult pentru mine!

Răspuns Câştigător
| Mariacatu a răspuns:

Si eu am avut o situatie dificila acasa.Parintii mei sunt despartiti de cand aveam 10 ani si stau cu tata, lucrurile materiale nu mi-au lipsit niciodata insa lucrurile care sau petrecut in jurul meu m-au facut foarte sensibila.De fiecare data cand aveam o problema si incercat sa discut cu tata si practic ii spuneam indirect ca am nevoie de el imi oferea tot felul de lucruri si bani crezand ca rezolva problema. Toti prietenii imi spuneau ca ce bine este de mine ca nu ma bate nimeni la cap si ca pot sa fac orice.Insa pentru mine a fost foarte greu sa nu am pe nimeni alaturi in cele mai importante momente din viata mea. La 14 ani am cunoscut un baiat (primul meu iubit) caruia i-am oferit increderea mea si m-am atasat foarte mult de el pentru ca nu mai simteam acel gol, in sfarsit eram importanta pentru cineva.Am crezut ca o sa fim toata viata impreuna si ca nu o sa mai sufar niciodata, insa dupa 3 luni lucurile s-au schimbat si am realizat ca are niste probleme.Era foarte gelos si posesiv si din pacate relatia noastra s-a incheiat printr-o bataie pe care am primit-o din partea lui.Eram foarte demoralizata incepusem sa ma comport prosteste fumam si petreceam mereu, cel mai greu a fost ca nici in acest moment cand tata stia in ce situatie sunt nu mi-a fost alaturisadAu trecut doi ani in care nu am mai putut avea incredere in nimeni, dupa care am decis ca este momentul sa mai incerc o data.Asa l-am cunoscut pe cel de-al doilea iubit de-al meu cu care am avut o relatie de aproape 1 an si cea care am suferit am fost tot eu.Am realizat ca am o problema in ceea ce priveste relatiile, le ofeream totul iubitilor mei in speranta ca ei vor fi fericiti si vor ramane cu mine tot restul vietii.Insa acum mi-am dat seama ca nu este asa si ca majoritatea baietilor se plictisesc destul de repede. Acum am 18 ani si de o luna am un nou iubit si sunt foarte indragostita si imi este foarte greu pentru ca avem o relatie la distanta si avem posibilitatea sa ne vedem doar in vacante pana termin scoala.Imi fac griji si de data aceasta ca nu cumva sa sufar insa deocamdata traiesc momentul si ma bucur de iubire iar daca voi fi din nou dezamagita acum sunt pregatita psihic sa o i-au de la inceput oricand chiar daca nu va fi usor. Sper ca ti-ai dat seama ca nu esti singura pusa in situatii dificile si trebuie sa inveti din trecut si sa te intaresti singura pentru ca in final tu esti singura care poate avea grija de tine.Ai grija de tine :*:*:*:*

11 răspunsuri:
| Merry24 a răspuns:

Lasa-l un timp si ii va trece...totusi ai fost cam dura cu el

| amydya a răspuns:

Acum mai bine o lasi asa cum a picat. poate se vor rezolva toate de la sine cu timpul.si daca va veti impaca nu ii mai spune niciodata ce defecte are.cel putin nu la telefon.si cu prietenul tau chiar nu il inteleg.adica ce ii e rusine de tatal tau?! asta ar fi un motiv intemeiat, de fapt singurul motiv intemeiat sa nu vrea sa il intalneasca...

| pink1girll explică (pentru Merry24):

Da.dar asta numai din cauza lui.Mereu taceam si inghiteam si nu pot face mereu asa.

| kiss a răspuns:

Hmmm cred ca ar trebui sa vorbesti cu el cand nu e baut, adultii vorbesc numai aiurea cand sunt in aburi de alcool, nu trebuie sa ii iei mereu in seama, stiu cum e, sunt sigura ca nu a vorbit serios, te iubeste doar iti e parinte insa uneori spunem vorbe care ii afecteaza pe ceilalti chiar daca nu ne dam seama. cred ca asa era si el, putin ametit de la alcool, probabil si nervos iata ca a spus lucruri pe care nici el nu le crede. linisteste-te ca o sa fie bine, doar e tatal tau, o sa ii treaca. asa sunt parintii mai suparaciosi doar trebuie sa avem rabdare cu ei asa cum si ei au cu noi, poate nu ne inteleg mereu insa nici noi nu stim ce e in sufletul lor. chiar este dureros cand te certi cu un parinte fie ca e sau nu vina ta. o sa treaca si asta, curaj! nu esti singura careia i se intampla asa ceva, am patit o si eu de foarte multe ori, poate chiar mai rau a fost, dar a trecut, tata e tot tata si trebuie sa il iubesti si sa il respecti indiferent cum e el. si cu mama e la fel. hai ca o sa fie bine, nu mai fi trista :*:*

| Predat0r a răspuns:

Salut :d

| Diavolulestefemeie a răspuns:

Buna scump-owinking
Pai era beat ce dracu.straight face mai spune si prosti omu cand e ametit laughing
Nu-l lua in serios vb cu el maine cand e treazlaughing
Numai bine:d

| Aylee a răspuns:

Buna. In primul rand suna-l e important sa vada ca il iubesti. Dupa spune-i ca a fost un gest de nervi si ca ai gresit si tu si el.

| pink1girll explică:

Multumesc foarte mult pentru raspunsuri! Adevarul este ca nu am mentionat ca l-am sunat a doua zi cand era treaz si era inca nervos si nu vroia sa mai vorbeasca cu mine.
Insa o sa las timpul sa treaca. poate o sa fie bine.

| Mariacatu a răspuns:

Si am uitat sa mentionez, faptul ca prietenul tau nu a vrut sa iti cunoasca tatal poate fi un semn rau. Daca ar fi vrut sa aiba o relatie serioasa cu tine ar fi de acord sa iti cunoasca parintii oricum ar fi ei. Tatal tau poate este doar ingrijorat pentru ca ai un iubit si nu vrea sa suferi, vrea sa iti fie bine si sa ai un baiat bun langa tine.Ai grija doar la iubitul tau sa se comporte frumos cu tine si sa te respecte si sa nu se foloseaca de sentimentele tale pentru a se simti doar el iubit si multumit.Iar daca incepe sa iti faca probleme despartete de el pentru ca nu se va schimba niciodata.hee hee sper ca iti vor fi de folos sfaturile in relatia ta.Mult succes:*

| Narcis2007 a răspuns:

In situatii de genu asta sunt cam (prea) arogant...incearca si tu

| Merry24 a răspuns (pentru pink1girll):

Fii puternica ce pot sa spun nu am fost in situatia asta