| Piticoot18 a întrebat:

Buna,am o problema..nu pot uita un baiat.Am avut o relatie la distanta de aproape 2 ani iar acum s-a terminat prea brusc si simt ca-mi pierd mintile.Toate bune si frumoase pana apare in poveste fosta lui iubita iar acum el m-a blocat pe facebook,nu ma mai suna dau sa-mi dea SMS, nu mai am contact cu nici un prieten de-al lui iar el a zis ca e mai bine sa ne oprim ca nu o sa reziste relatia mai mult.Fosta fiind langa el...a ales-o pe ea si nu pe mine, chiar daca avea o relatie mai stransa cu mine..ne iubim dar din cauza distantei a trebuit sa punem punct.Intrebarea e ce sa fac sa-l uit? ..ma gandesc tot timpul la el si plang..am incercat sa vorbesc cu altii, sa ies in oras dar degeaba.

Răspuns Câştigător
| Ofiintă a răspuns:

E foarte greu sa accepti dar totodata asta a fost alegerea lui, poate pentru el nu ai fost primordiala.
Nu poti sa treci cu una cu doua, de exemplu la mine au trecut doi ani si inca il mai iubesc, o sa-l uiti cand te vei indragosti de altcineva!
Ce-i al tau ii pus de o parte, restul sunt gunoaie, crede-ma nici mie nu imi este usor dar nu cauta dragostea, caci va veni el la tine atunci cand va fi vremea!

13 răspunsuri:
| MioaraParalescu a răspuns:

Nu poti uita brusc un om, eu am m-am despartit de o fata care imi era foarte draga de 7 luni,tot asa ca si tine s-a terminat brusc si a fost nasol, m-am simtit tare rau dupa ce am incetat sa mai vorbim, si acum dupa atata vreme inca ma mai gandesc la ea.
Dar cu timpul vei uita, timpul vindeca orice rana.
Incearca sa iti ocupi timpul sa nu ai timp sa te gandesti la el, e singurul sfat pe care ti-l pot da.

| dudis32 a răspuns:

Mi s-a întâmplat și mie, am suferit mult o luna sau doua după care am început da ma înconjor de oameni care se distrau și sa nu mai vreau sa aud de el. După ma suna el, după un an chiar m-a cautat deoarece se certase cu tipa, dar eu am continuat sa îmi vad de viata mea. Nu știu ce fel de relație ati avut voi pentru ca relația mea de acum care a început la distanta însă s-a concretizat el mutându-se aici este diferita de prima și nu cred ca l-aș mai putea uita.te ibteleg perfect, dar tu ai nevoie de o persoana care sa te asculte când ai nevoie. Dacă ai nevoie de cineva îmi poți scrie mie pe mail și îți raspund:*

| Piticoot18 explică (pentru Ofiintă):

Aveam impresia ca el e acea mare dragoste pentru ca ne intelegeam perfect, aveam aceleasi gusturi si opinii.dar daca a renuntat asa usor la mine si este comod sa stea cu fosta..ca e mai aproape si e mai usor sa te impaci cu ea decat sa-ti cauti alta ..ne-am mai certat pe tema asta si tot din cauza fostei lui dar se pare ca de data asta e definitiv crying

| Piticoot18 explică (pentru MioaraParalescu):

Tocmai pentru ca s-a terminat brusc simt ca nu mai am viata..in fiecare zi vorbeam cel putin 8h pe zi..si acum deloc e altfel...parca lipseste o parte din mine si mereu ma gandesc la el.

| Piticoot18 explică (pentru dudis32):

A fost bine ca totusi te-a cautat dupa o vreme inseamnca ca iti simtea lipsa sau...chiar se certase cu fata si i-a fost mai usor sa se intoarca la tine.Este si o distanta foarte mare intre noi. sunt vreo 300km laughing

| Alexandra_Maria_1993_wnkg a răspuns:

Cu el sau fara el, e acelasi lucru mai ales ca a fost relatie la distanta. Fa-ti curaj si iesi in oras cu prieteni si cu baieti pe care i-ai refuzat pana acum. Nu e usor sa treci peste o relatie dar nu e nici imposibil. Incearca sa te mentii ocupata mereu ca sa nu te gandesti la el. Bafta!

| dudis32 a răspuns (pentru Piticoot18):

Și intre noi erau tot cam la fel.el constanta, el București. Dar iubitul meu de acum a fost la 5000 de km și a venit înapoi acasă și la câte certuri am avut tot nu m-a lăsat. dacă te-a lăsat dintr-o prostie de genu înseamnă că nu ținea la tine. Pe. mine ma omora distanta și singurătatea și tot nu ne-am lăsat reciproc deși ți-am zis eu chiar i-am făcut crize lui.asa ca draga mea capul sus sa sunt barbati care o sa facă orice pentru tine, fii fata deșteaptă. Dacă te iubește, se întoarce. știu ca e greu ca și eu îmi stresez iubitul câteodată dar nu îl mai cauta! Doar asa îti poate simți lipsa. Nici măcar nu mai încerca să îl cauți. Și dacă se întoarce nu îl ierta din prima, păstrează totul în favoarea ta.

| Piticoot18 explică (pentru dudis32):

Mersi pentru sfaturi, o sa tin cont de ele. kiss

| Piticoot18 explică (pentru Alexandra_Maria_1993_wnkg):

De cateva zile tot incerc sa-mi fac de lucru mai tot timpul dar imi mai scapa cateva secunde. sad si nu e chiar acelasi lucru.

| Ofiintă a răspuns (pentru Piticoot18):

Cine te iubeste, te cauta! Daca te iubea, nu te parasea pentru alta!
Capul sus caci nu e singurul barbat de pe Pamant, asa suntem noi, suferim mult dupa cineva care nu ne merita si care ne face zile negre.Asta este viata.
E foarte simplu sa imi dau cu parerea dar crede-ma stiu cum te simti, e greu, dar ai sa reusesti, trebuie doar sa ai respect de sine, orgoliu astfel incat daca el nu te cauta te-a lasat pentru fosta, sterge-l din prioritatiile tale!
Eu asa am facut, si eu ma mai intalnesc cu el, timp in care il vad cu o fata cu alta fata, sufar, sunt distrusa, crede-ma ca imi vine sa mor, dar nu arat acest lucru in fata lui, ma prefac la o petrecere ca ma distrez pe urma ma duc acasa si plang ca el nu m-a bagat in seama sau ca a dansat cu nu stiu cine!
E foarte foarte greu, dar nu ai de ales!
Numai bine!
p.s: o sa bata soarele si pe strada ta!

pa, pa

| Piticoot18 explică (pentru Ofiintă):

Mersi mult kiss sper sa bata cat mai curandlaughing. Bafta si tie! kiss

| andreibu a răspuns:

Poate ai si tu partea ta de vina de s-a ajuns atat de brusc in aceasta situatie. happy

| Piticoot18 explică (pentru andreibu):

Ce vina, ca sunt prea departe?laughing)