| byanka32 a întrebat:

Am o problema si nu stiu cum sa reactionez.Eu am fost cu un baiat 2 luni jumatate dar apoi l-am parasit nu stiu ce m-a luat atunci insa dupa o saptamana imi parea foarte rau si ma durea sufletul cand il proveam si el suferea... apoi mi-a cerut sa ne impacam am acceptat am mai fost 3 luni impreuna si m-a parasit el i s-a intamplat asa cum mi s-a intamplat mie sa nu mai simt nimic, dar acum nu il mai inteleg au trecut 2 saptamani de cand m-a parasit iar ieri dupa scoala a inceput sa picure din ce in ce mai tare asa ca am intrat in blocul sau pana ce trecea ploaea apoi eu am bagat mana in buzunar si am gasit niste bani cand am vrut sa-i numar s-a apropiat de mine si m-a sarutat apoi am continuat insa nici eu nici el nu a mai spus nici-un cuvant nu am putut sa-l inteb dc a facut asta si nici el daca mai vreaus a fiu cu el,si astazi la fel ne-am intalnit dupa scoala si ne-am sarutat etc...dar nu inteleg nu stiu ce sa fac,maicamea a fost de acord pana acum si mama lui la fel, era o relatie asa frumoasa, insa acum maicamea nu mai este de acord a spus : nu trebuie sa te mai impaci cu el vrei din nou sa suferi? peste 3 saptamani vei pleca in Italia pentru 2 luni ce se va intampla cu voi? Sunt de acord cu ea insa acum dupa ce m-a sarutat si ne-am intalnit suntem iar impreuna, nu situ cum sa-i spun mamei ma va certa si voi avea si eu mult de suferit dupa c evoi pleca insa nu-i inteleg comportamentul. poate ar trebui sa vb cu el nu stiu. dati-mi un sfat va roog

Răspuns Câştigător
| anononon a răspuns:

Daca mama ta a fost de acord cu el de la inceput, o sa fie de acord si acum. zice ca nu mai e de acord numai pentru ca spera ca tu sa nu mai suferi, insa sunt sigura ca iti va respecta decizia, iar in legatura cu el si comportamentul lui neasteptat, eu cred ca poate a venit vremea ca voi sa fiti impreuna cu adevarat, fara sa "va mai dispara" sentimentele.probabil a realizat ca tine la tine si nu mai are rost sa astepte.

2 răspunsuri:
| byanka32 explică (pentru anononon):

Si eu ce sa fac? plec peste 3 saptamani crying

| anononon a răspuns (pentru byanka32):

Daca intr-adevar te iubeste, in acele 2 luni va avea grija sa nu se intample nimic(asta numai daca te iubeste).si sora mea trece prin acelasi lucru.o sa se mute in alt oras pentru 2 ani.are prieten si inca sunt impreuna si vor fi impreuna si cand va fi ea plecata, ce urmeaza, vom vedea.incearca ca te bucuri de fiecare clipa petrecuta cu el in aceste 3 saptamani.da-i motive sa nu te uite.