| anonim_4396 a întrebat:

am o problema si vreau niste sfaturi...
la mine la scoala au venit niste voluntari din alte tari si mie imi place de unul din ei (il cheama Rodrigo si are 20 ani). astazi ma uitam insistent la el si el le mine...la sfarsitul orei imi uitasem caietul de biologie in laborator si dupa un coleg mi la adus si scria pe el "kiss for Claudia.Rodrigo".
dupa aceea m-am dus la el si eu i-am zis la fel (kiss for you) si dupa ce a plecat mi-a facut cu mana din taxi si mi-a trimis un pupic(stiti voi cum-asa, mi l-a suflat)
DECI CE AR TREBUI SA FAC...LUI II PLACE DE MINE SI MIE DE EL, DAR CHIAR NU STIU CE SA FAC dau funda
ps:eu am 14 ani(va rog sa NU spuneti ca sunt prea mica)
HELP ME!

Răspuns Câştigător
| PisicaNutella a răspuns:

Cred ca fetele au exagerat cu sexul. Uite o explicare care cred ca e si cea adevarata.Doar in filme ca "Pariu Cu Viata" se intampla ca unu mai mare sa vrea sex de la o fata de 14 anioh go onSo big fail!laughingUite:Eu cred ca el te place, place nu iubeste.Te simpatizeaza si probabil ca te vede o buna amica si pentru ca nu e mitocan cum ai spus si tu, ti-a scris asta.Cred ca a observat ca il placi si a vrut sa te faca sa ai niste sperante.Asta e dragut din partea lui.Deci nu cred ca vrea sa te violezelaughingVrea sa iti fie prieten:d

11 răspunsuri:
| oncemore a răspuns:

Vruiam sa spun ca nu sunt prea mica...

| MrSoapte a răspuns:

Stim amandoi ca...acel Rodrigo, va pleca! Tu chiar ai timp sa crezi ca va fi o poveste frumoasa intre voi? Iti spun, eu, ca NU! Daca esti pregatita pentru sex, atunci continua sa te hlizesti la el! Daca nu esti pregatita pentru sex...vezi-ti de treaba ta! Nu uita un singur lucru: ai 14 ani! Esti la varta aia la care-ti face placere sa plangi dupa baieti si, oriceine-ti ofera putina atentie, iti trezeste un interes! Ti-am spus ce vrea, el! Acum, tu decizi ce vrei tu si, ce ai de oferit! Ai grija ce prostie faci!

| neutrino a răspuns:

Rublica este dragoste si sex, nu jocuri pentru copii.

| DiiiaDy a răspuns:

Intr-adevar este putin cam complicata varsta ta pentru ca el te-ar putea considera un copil, dar asta nu inseamna ca este imposibil sa aveti o relatie.Eu zic sa vorbesti cu el si sa-l cunosti mai bine.Nu este ok sa iei decizii pripite, dupa ce va cunoasteti i-ai putea propune sa incercati sa aveti o relatie. Daca vrea, ai multa grija cu el pentru ca s-ar putea sa vrea cam ce vor majoritatea baietilor de la o fata(sex) daca nu esti pregatita spune-i asta dar daca va insista eu zic sa o lasi balta pentru ca este clar ca vrea doar sex si ca nu si-ar dorii ceva serios cu tine.Mult succes:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 20 de ani el are alte obiective in viata, tu ai altele. Oare s-au terminat baietii simpatici pentru tine? La 14 ani nu ai altele de facut?
Relatia voastra nu are nici o sansa. Nici daca aveati aceeasi varsta nu era o relatie ideala. Citeste si problemele altora din capitolul relatii la distanta. Nu trebuie sa-ti spun eu ca esti mica, stii singura si continui sa te minti.

| oncemore a răspuns (pentru MrSoapte):

Crede-ma ca am mai avut prieteni pana acum...multumesc oricum pentru sfat (nu m-a ajutat cu nimic)...stiu ca el va pleca.

| oncemore a răspuns (pentru DiiiaDy):

Eu nu vreau sa fiu cu el...am intrebat doar ce as putea sa cred.si dupa cat l-am cunoscut eu nu e atat de mitocan...

| MrSoapte a răspuns (pentru oncemore):

Nu ma surprinde ca nu te-a ajutat cu nimic, sfatul meu, atata vreme cat n-ai inteles nimic din ce-am explicat acolo!
In caz ca nu stai bine cu memoria, tu ai intrebat "ce sa fac"...nu "ce sa cred" ( dupa cum i-ai raspuns lui DiiiaDy)!
Mai ai putin si pisi ochii pe-aici ca, nu stii ce sa faci, ca-ti place de ei, dupa care vii si ne raspunzi in, in 3 peri, ca tu ai mai avut prieteni si ca tu l-ai cunoscut si nu e mitocan!
Esti un copil care n-are in cap decat "pariu cu viata" si alte rahaturi si, vrei ne raspunzi, noua, in figuri de 2 bani!
Daca vrei sa tii cont de ce spunem, bine! Daca nu, fa cum te duce capu`!

| oncemore a răspuns (pentru MrSoapte):

Draguta nu am plans niciodata pentru un baiat.si ce daca ma uit la pariu cu viata (spre deosebire de tine.tu te uiti pe acasa cred si plangi cand fac aia sex...hai papa

| oncemore a răspuns (pentru PisicaNutella):

Multumesc pentru raspuns...macar tu ai inteles intrebarea mea...

| PisicaNutella a răspuns (pentru oncemore):

Cu placere.Nu avea rost sa se ambaleze restulwinking.