| AlinaaaIrina a întrebat:

Bună!
Am o "relație " de vreo 2 ani de zile doar ca din diferite motive și conjuncturii nu putem sa fim împreună amândoi suntem conștienți de acest lucru deși am încercat de multe ori sa ne despărțim si sa ne vedem de drum nu am reușit mereu o luam de la început. (De fiecare data eu am fost cea care sa îndepărtat și nu a mai vrut)
În ultima perioada el a început sa își recunoască sentimentele sa fie mai deschis sa vorbească mai pe față ceea ce pana acum nu s-a întâmplat el este din ce in ce mai tandru iubitor atent.
Doar ca oricât îl iubesc "relație" nu merge nicăieri și nu știu ce sa mai fac

1 răspuns:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Ai o situatie, nu o relatie.
"nu știu ce sa mai fac". Ba sigur ca stii, mintea ta stie, sufletul striga la tine.
Cititi si tu si el cartea "Cele cinci limbaje ale iubirii", poate va puneti de acord daca va iubiti sau nu.
Nu mai pierde timpul, ori sunteti impreuna, ori ii spui La Revedere.

Totusi, nu-ti pui intrebarea de ce repeti aceeasi situatie?
https://www.tpu.ro/......pune-ca-o/