| Anonim6900 a întrebat:

Am o situaţie cam nasoală, penibilă mai bine spus. Sunt … îndragostită de o vedetă. Totul a început cam acum un an. Eram înnebunita după o trupă, şi în ea era un băiat care mi-a atras atenţia. Am început să scriu tot felul de poveşti cu el, să mă transpun în personajul feminin, ce era iubit de el,înţelegeti voi. Ei bine, pe la finalul anului trecut, am căzut într-o depresie din cauza stresului de zi cu zi,şi din cauza criticilor care mi se aduceau asupra aspectului meu. Am început să mă refugiez în lumea mea, lumea mea cu el. Începeam să îmi revin, cu ajutorul lui, şi am reuşit până la urmă să îmi revin comple, după zile în care mă taiam, şi plângeam. La un moment-dat, în perioada aia depresivă,băiatul ăsta cică ar fi fost văzut cu noua lui iubită,că ar fi făcut dragoste şi chestii de genul. Am început să plâng ca o proastă,pentru că simţeam că…nu ştiu cum să explic,că nu mai e al meu, că a plecat. Atunci am căzut şi mai tare. Până la urmă s-a dovedit un zvon, şi băiatul ăla e single şi în ziua de azi. Treaba e că, e o parte din viaţa mea acum, şi orice aş face să renunţ la " iubirea " asta a mea pentru el, nu pot. E peste tot, orice aş face. E normal să am sentimente aşa puternice pentru cineva pe care nu l-am văzut faţă în faţă niciodată? Ce să fac? Fundă /

8 răspunsuri:
| Hakuouki a răspuns:

La modul cel mai serios te sfatuiesc sa mergi la un psiholog, nu vreau sa te jignesc dar problema ta pare un pic cam grava. Poate obsesie. Dar daca nu vrei asta, incearca sa vorbesti cu tipul (pe facebook), dar cel mai bine (si aici revin) cauta ajutorul in cabinetul unui specialist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Altă fetiţă îndrăgostită de Justin Bieber.
Vorbeşte cu părinţii tăi, nu le spune despre ce e vorba dacă nu ai încredere sau curaj să le spui. Spune-le doar că ai nevoie să mergi la psiholog, că te simţi rău.
P.S: Sfat prietenesc, dacă psihologul nu te ajută, consultă şi un psihiatru.

| neutrino a răspuns:

Daca tu asa te simti bine, atunci totul este normal, dar poate ne spui si noua cine este vedeta, pentru ca un "el" oarecare nu are cum sa fie si vedeta.

Răspuns utilizator avertizat
| Anonim6900 explică (pentru neutrino):

Urm... Harry Styles.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonim6900):

Harry Styles e împreună cu vecina de la 6 de două săptămâni.

| sofisis a răspuns (pentru Anonim6900):

Era normal sa fie de la One Direction. Nu, nu este normal sa nu faci dinstinctie clara intre ce inseamna admiratia pentru o persoana publica si ce inseamna sentimentele reale si viata reala.
Esti deprimata si e periculos sa nu faci nimic in privinta asta. Sfatul meu prietenesc este sa cauti consiliere de specialitate.
Si fa schimbari in viata ta... daca nu arati bine, fa ceva sa iti imbunatatesti aspectul, daca nu ai prieteni incearca sa socializezi...schimba ceea ce este pentru tine o piedica in a fi fericita.

| CheshireDeadCat a răspuns:

Continuă în ritmul ăsta.