| Andreeastefi21 a întrebat:

Am o zi intarziere, stiu ca nu este mare lucru dar din nou eu ma panichez, am intretinut toate contactele protejate cu prezervativ, el s-a spalat si urinat intre acte, eu am un ciclu regulat, uneori imi vine mai devreme cu o zi sau doua sau mai tarziu. Imi este asa frica sad

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu ar trebui sa fii stresata si nici ingrijorata fiindca practic este imposibil sa fii insarcinata si din acest motiv sa nu-ti porneasca saangerarea menstruala. In acest caz al tau, pur si simplu este vorba de probabila producere a unei foarte mici dereglari a activitatii hormonale in timpul ciclului menstrual si acum acea dereglare se manifesta sub forma aceste mici ''prelungiri'' a ciclului menstrual, care poate fi de 1-3 zile sau uneori chiar si putin mai mare, incat sa fie de pana in 3-5 zile. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca actele sexuale au fost protejate, nu poti sa fii gravida.

| Andreeastefi21 explică (pentru Emilian65):

In plus au fost doar doua, unul imediat dupa menstruatie si unul acum cateva zile...protejate bineinteles!