| anonim_4396 a întrebat:

Am sa încep foarte simplu. Am 19 ani. De 2 ani sunt intr-o relație cu o fata mai mica decât mine cu 6 luni. O iubesc foarte mult,e totul pentru mine,de câteva zile nu mai îmi da așa mare atenție și când e la munca îmi spune ca nu are timp sa vorbească cu mine și se enervează pe mine ca nu o las. Cateodata e foarte rece cu mine, iar alteori e totul perfect și îmi spune ca nu poate sa respire fără mine și ca ma iubește mult. Se enervează când ii trimit multe mesaj sau când ii răspund la mesaje foarte repede, cică nu are timp nici sa respire ca eu dau mesaj iar...De multe ori îmi spunea sa ne despartim iar după câteva minute lăsându-o singura și-a cerut scuze și a spus ca era totul la nervi. Ce sa mai cred? Dacă o enervez atât de tare de ce mai continua sa fie cu mine? Dacă ma poate ajuta cineva. Sa văd opinia fiecăruia. Mersi mult! ✋

20 răspunsuri:
| CrissL0101 a răspuns:

Pai mai rareste-o si tu cu mesajele. Vezi cum reactioneaza. E un inceput, cred.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Dacă acest loc de muncă ar fi cauza problemelor dintre voi, atunci ar trebui ca ea să își găsească un alt loc de muncă mai bun și mai puțin stresant.Nu spun că banii nu sunt necesari însă nu trebuie să vă periclitați relația doar pentru că acest job îi ocupă timpul ei.Vina este în mare parte a ei pentru că nu îți oferă timp și nu își face un program ca să își mai elibereze din timpul rămas.

| Necunoscut112 a răspuns:

Dacă eşti sufocant, e normal să reacţioneze asa. Tu nu ai un job? E un pic aiurea ca ea sa lucreze, ca femeie, si tu sa stai pe capul ei cu mesaje. Te sfătuiesc sa iti iei job, sa vezi ca nu o sa iti mai arde nici tie non-stop de lugu lugu. Dacă o să continui asa, o să te părăsească. Este doar o chestiune de timp.

| Nuconteaza191 a răspuns (pentru FoxyM):

Și chestia ca ii răspund prea repede la mesaje și pe ea o enervează, chiar nu o înțeleg, cred ca toată lumea se bucura sa ii răspundă persoana iubita la mesaje foarte repede ..ps,e foarte geloasa și nu ma lasă sa ies sau dacă îmi scrie cineva ne certam automat...

| Nuconteaza191 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Am și eu job, stai liniștit, doar ca job-ul meu îmi permite sa am timp mai mult sa vorbesc cu ea

| Violleta2022 a răspuns:

Este o chestie de timp. Probabil sta cu tine, pana isi gasste pe altcineva si iti va da apapucii.
Nu-i normal sa-i trimiti atatea mesaje pe zi si nici sa-i ceri sa-ti raspunda. Munceste, are alte obligatii si rapsunderi, de ce nu vorbiti dimineata si seara, inainte si dupa munca, asa cum ar fi nromal.
Ce dumnezeu aveti sa va spuneti toata ziua?
Ala este control deja, daca tot o sicanezi atata cu mesajele.

| Nuconteaza191 a răspuns (pentru Violleta2022):

Pai noi când avem timp vorbim și 3 ore la telefon, asta mai mult seara, erau zile in care vorbeam de la 12 noaptea pana la 6 dimineața

| Pavlov_Manu_1990 a răspuns:

Hey prinde oportunitatea să vezi cu cine vb pe mes sau wapp poate e cineva cu care te inșală si doar joacă teatru ca te iubește caută probe si dacă gasești ceva ca vb cu altcineva si se dragăleac prin msg gen cf puiule sau cf iubirea mea du-te la ea calm si întreabo liniștit ce sunt cu msg ălea si rezolvați cu calm fară violența

| Nuconteaza191 a răspuns (pentru Pavlov_Manu_1990):

Am acces la tot, și Facebook și tot, și pot sa bag mana in foc ca nu ma inseala, nici nu se pune problema de asta. Doar ca e cu munca și asta e nasol, nu poate frate

| Issabelle6789 a răspuns:

O stresezi prea mult. Poate e la inceput, poate s-a angajat de curand(nu stiu) si e un pic mai greu la inceput.Las-o mai moale, nu ii mai raspunde asa repede la mesaje.O sa vezi ca te va cauta ea daca ţine la tine.Fii alaturi de ea si sprijin-o daca e la inceput sau are un nou job.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru Nuconteaza191):

Wtf? Si asta e o problemă, şi anume că ai acces la conturile ei. Este normal să nu vorbiţi non-stop. S-a plictisit in pana mea. Mai ieşiţi si voi separat, fiecare cu oamenii lui. Trebuie să vă păstraţi un dram de independenţa şi de intimitate. Sunteti doua persoane, nu una singură. Las-o să iasă în oras cu cine vrea, ba chiar inseamn-o sa Faca asta. La fel si tu.

| Nuconteaza191 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Dacă ar fi cum zici tu laughing dar nu ma lasă sa ies, cu prietenii mei nu am mai ieșit de când am cunoscut-o. E geloasa, cu toate astea o iubesc.

| leapșa a răspuns:

Esti prea stres.
Cauta de-un hobby, sa-ti iei mintea de la ea.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru Nuconteaza191):

Sunteţi amandoi într-o relaţie toxică. Asta aţi crezut că vreţi: să vă posedaţi unul pe celălalt. In realitate o astfel de relaţie te umple doar de frustrări şi neîncredere în sine, raportat la societate. Aveti nevoie de independenţă, aveţi nevoie să faceţi activităţi separat. Nu sunteţi obiecte manipulabile după cum cântă partenerul. Tu trebuie să fii cea mai importanta personă pentru tine, aşa cum şi ea trebuie să se iubească în primul rând pe ea. Fiţi stăpâni pe vieţile voastre si doar aşa veţi fi împliniţi şi pe alte planuri decât cel sentimental.

| anonim2533 a răspuns:

Stiuuuu eu ce e cu ea. Asa mai fac si eu laughing
Dai atentie, da nu prea multa, adica sun-o odata, nu raspunde, mai insista odata si gata, o lasi sa te sune ea.
Daca faceti sex si ea e nervoasa mereu, fie faci ceva ce nu ii place deloc, fie o faceti prea rar...nu te pune cu o fata care n a facut sex o luna. Incep niste stari de nervozitate si parca nu ti comvine nimic, dai vina pe partener in tot

| Nuconteaza191 a răspuns (pentru anonim2533):

Te asigur eu ca nu e nervoasa când facem sex laughing chestia e ca dacă eu nu ii răspund la mesaj sa văd ce spune după, se enervează și face ca toate alea, dificila dar îmi place

| ImLost a răspuns:

Salut frate. Asta s-a intamplat in relatia mea dupa un an de zile, ea 21 de ani eu 24. La inceput totul perfect, usor usor a inceput sa se răcească. Tot ceea ce imi povestești atesta faptul că cat de curand e o sa decida sa va despărțiți. Tine la tine,, are sentimente, insa probabil exista o incompatibilitate in gândire, si e conștientă ca nu merge, sau e pur si simplu nehotarata. Oricum e o relație toxică, când o sa intalnesti femeia potrivita, nu o sa o deranjeze ca o suni, din contră ar fi fericităhappy. Eu ii răspundeam la telefon si ma bucuram ca ma suna si cand nu imi vedeam capul de treabă, insa nu era la fel si din partea ei. Când iubești pe cineva te bucură când persoana respectiva te caută, si incearca sa vorbeasca cu tine. Din cate am inteles nu esti omul ala extrem de sufocant, care nu o lasa sa respire. Faci ceea ce e normal intr o relație, din cand in când încerci sa vezi ce mai face iubita ta, e normal asta. Stiu ca e greu frate, insa cu cat trece mai mult timp cu atat o sa fie mai greu. Odata ce i-a dispărut interesul, nu mai exista sanse de schimbare.

| Nuconteaza191 a răspuns (pentru ImLost):

Salut,pe mine ma certa chiar și atunci când ii răspundeam la mesaje,spunea ca nu pune jos telefonul ca iar dau mesaj... sad acolo chiar m-a rănit,după ce i-am zis a dat-o ca nu voia sa sune așa,ca se aude telefonul prea tare când primește mesaj și o enervează,chestii pe care nu le-am crezut. Problema e ca atunci când nu ii dau mesaj și astept eu sa dea,sa văd când are de gând,ma cearta ca ce fac, o înșel, nu o bag in seama, jur ca e cea mai dificila persoana, de 2 ani încoace tot suport, dar nu știu pana când, sunt om și eu.

| FoxyM a răspuns (pentru Nuconteaza191):

Ar trebui să se bucure și nu să-ți atragă atenția. Daca nu ai încercat să îi faci și tu așa, păi atunci ar trebui. Poate nici nu merită ceea ce îi oferi.Numai tu ști ce e în sufletul tău, mai ales timpul pierdut fără ea.

| Pavlov_Manu_1990 a răspuns (pentru Nuconteaza191):

Caută când are o zi liberă ieșiți la un restaurant ducețivă și distrațivă si relația se va îmbunătăți