| andradamatei075 a întrebat:

Bună! am și eu o întrebare
de dimineață mi-a venit menstruatia,este intr o cantitate normală însă problema este ca nu e roșu aprins cum e de obicei,am aceleași crampe ca întotdeauna și aceeași cantitate,teama mea este alta
în august am avut primul contact sexual si deși a fost protejat mă tem ca de la preludiu ar fi putut ajunge sperma în vagin,în septembrie mi-a venit menstruatia și după am făcut un test de sarcină care a ieșit negativ, menstruatia a fost ciudată, de obicei mă ținea 4 zile și a 5 a era gata de data asta m-a ținut 4 zile și au fost scurgeri până în a 6 a zi
Este posibil sa fie o sarcina? Sunt foarte paranoică,in ultima vreme am așa o senzație de,, scârbă,, față de anumite alimente și chestii dar sunt și anxioasa și speriată și stările acestea depind și de faptul ca am o alimentație nesănătoasă, să mai fac un test după menstruatie?

Răspuns Câştigător
| annonimaaaa555 a răspuns:

Stai liniștită. Nu ești însărcinată. Sângele are alta culoare ca probabil s-a oxidat. Dacă ți foarte frica, mai fa un test dar nu merita sincer

3 răspunsuri:
| andradamatei075 explică (pentru annonimaaaa555):

Mulțumesc mult de răspunsul civilizat, e destul de greu să lupt cu gândurile mai ales ca mi am impus creierului frica asta și deja când am poftă de ceva dulce încep să mi fac filme cum ca mă da tata din casă afară ca sunt însărcinată, sper să fie totul în regulă

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Daca ai menstruatie, inseamna ca nu esti insarcinata.

| Violleta2022 a răspuns:

Prezenta menstruatiei confirma ca nu esti gravida.