| balls a întrebat:

am si eu o problema cu iubita mea..neam inceput viata sexuala si este cam a8a oara cand o facem ea era virgina si inca o doare cand o facem... tin sa mentionez ca am facut-o de 8 ori pe decursu a cateva luni. este normal, sau o fi din cauza ca a fost asa mare durata intre acte? dati-mi niste sfaturi va rog. multumesc

5 răspunsuri:
| kiss a răspuns:

Pai cum ai zis si tu, poate sa o doara din cauza duratei actului si e foarte neplacut sau esti tu foarte dotat si... dar nu cred ca-i asta, nu se prea plang femeile din acest motivhee hee
ideea e ca trebuie sa vorbesti cu ea, stii, sa afli unde anume o doare, ce fel de durere este...pentru ca tu nu poti sa iti dai seama care este motivul daca ea nu iti da aceste detalii.

| cristinascumpyk a răspuns:

Prima data satisfaceo mai mult apoi o penetrezi, cum pot sa postez si eu o intrebare pe TPU

| balls explică (pentru kiss):

Durata intre acte nu timpul actului adica am facut-o odata acum 1 luna si odata acum la asta m-am referit. si o doare cand o penetrez avem preludiul lung si oricat am incerca o doare cand introduc penisul si din ce in ce mai tare cu adancimea.

| kiss a răspuns (pentru balls):

Cu timpul o sa-i treaca, nu e nici un motiv de panica. se mai intampla asta din cauza incordarii, ea trebuie sa fie cat se poate de relaxata. nu va ganditi la asta in timpul actului, ea in nici un caz sa nu se gandeasca la faptul ca o doare. incearca sa fii mai bland si sa aveti un preludiu lung.

| anonim9874 a răspuns:

Doamne ce prostii, nu e de la durata e a 8a oara in mod normal nu ar trebui sa existe nici un fel d durere nici daca era a8a ora dupa 40 de ani. Ce ar insemna k acum toate babele sunt din nou virgine ca nu au mai facut sex de mult timp si neparat trebuie sa le doara?straight face

O idee ar fi ca probabil, nu ai reusit sa ii rupi himenul complet, poate e mai rigid si se rupe mai greu cu toate ca dupa 8 "sedinte" ar cam trebuii sa se duca dar nu e exclus... poate e doar "crapat" sa zic asa si o deranjeaza

O alta idee ar fi sa o doara inauntru si nu iti da seama, si in cazul asta ar trebui sa mearga la doctor poaate fi cv chiar grav si cea mai nasoala chestia ar fi ca poate inca nu stii cum sa te misti si ii provoci tu prin miscarile tale unele durerithinking nu e nimic chiar asa grav asta nimeni nu s-a nascut invatat [ cu toate ca nu stiu ce ai putea sa faci atat de strangaci sa o doara in halu asta ]

vb cu ea, discutati! bft