| Girl007 a întrebat:

am urmat problema: am avut un contact sexual neprotejat cu prietenul meu ( a finalizat afara) pe data de 29.09 iar ultima zi fertila a fost 27.09. menstruatia imi intarzie de 3 zile dar am crampe si ma dor ovarele.sa fie o sarcina sau o raceala din cauza ca in ultimile zile am stat in frig pentru ca lucrez intr-un mediu foarte rece? astept raspunsuri.multumesc!

7 răspunsuri:
| Sweete a răspuns:

S-ar putea sa fie o raceala. dar daca vrei sa fii sigura cumpara-ti un test de sarcina

| Sweete a răspuns:

Cred ca e o raceala dar daca vrei sa fii sigura cumpara-ti un test de sarcina

| ღLaviღ a răspuns:

In proportie de 99% pot zice ca esti racita dar avand in vedere ca a avut loc un act sexual te-asi sfatui sa faci un test de sarcina sa poti fi sigura 100%
Sfatul meu este acela de a face un test de sarcina...
Pana la urma nu se stie nu poti fi atat de sigura!

| 162253 a răspuns:

Eu am avut aceeasi problema...a fost doar o simpla raceala, dar pentru a fi sigura fa un test de sarcina...succese

| Yukari a răspuns:

Parerea mea este ca ai racit, dar daca tu vrei iti poti cumpara un test de sarcina, deoarece "metoda calendarului" nu este utila intotdeauna. Dar chiar si in zilele fertile este foarte periculos contactul sexual neprotejat, deoarece, chiar daca barbatul nu ejaculeaza in vagin, in timpul actului sexual propriu-zis se excita foarte tare si ii curge un lichid care nu e tocmai sperma dar care te poate lasa insarcinata, dar depinde de organismul fiecarei femei.

| Girl007 explică:

Vreau sa adaug ca azi a inceput sa se scurga ceva maro si ma doare spatele.sa fie menstruatie? testul il voi face indiferent daca va veni sau nu menstruatia.multumesc pentru raspunsuri.

| ciresik80 a răspuns (pentru Sweete):

Este sigur o raceala daca te dor ovarele si burta, testul de sarcina se face la 7 zile de intarziere pentru a nu da un rezultat fals negativ.