| cassie96 a întrebat:

As vrea o parere. Am luat pilula de a doua zi Escapelle de doua ori intr-o saptamana la un interval de doua zile. Am facut o prostie, stiu. As dori sa stiu daca trebuie sa ma ingrijorez de aparitia unei sarcini, eu avand si ovare micropolichistice... va multumesc.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Refuz sa comentez un comportament atat de IRESPONSABIL dar mai ales IMBECIL. Este de-a dreptul halucinanta replica ta : "pur si simplu nu am prevazut ca se vor intampla doua urgente intr-un timp asa scurt..." In cazul in care ti-ai administrat o pastila NU a mai putut exista o noua urgenta. Ar trebui sa te ingrijorezi in mod serios pentru sanatatea ta. Multa sanatate fiindca in mod sigur vei avea nevoie de asa ceva!

| cassie96 explică (pentru corbulalbrosu):

Am cerut o parere, nu am cerut sa ma judeci, ok? Refuzi sa comentezi, atunci asa sa fie, fara comentarii rautacioase. Sunt foarte conștientă de fapta mea si crede-ma ca nu am nevoie de cineva sa ma judece

| cassie96 explică (pentru corbulalbrosu):

Aa, si multumesc si pentru jicnire!

10 răspunsuri:
| Necunoscut112 a răspuns:

Ar trebui sa te ingrijorezi de sanatatea ta. Daca o tii tot asa nu te vad prea bine.

| cassie96 explică (pentru Necunoscut112):

Nu o tin tot asa, logic.pur si simplu nu am prevazut ca se vor intampla doua urgente intr-un timp asa scurt...

| Goddess23 a răspuns:

Acea pastila inlatura posibilitatea de a ramane insarcinata daca ai luat-o la timp. Eu nu judec ci iti spun ca de la femeie la femeie sa ai mai multa grija de trupul tau ca sa ai o sanatate buna pe viitor pentru ca nu e de joaca cu pilulele hormonale si cu siguranta nu cred ca vrei sa iti risti viata pentru o placere sexuala. Poti incerca anticonceptionale care te ajuta si la problema ta cu ovarele dar probabil ti-a recomandat medicul ginecologic ceva.

| cassie96 explică (pentru Goddess23):

Deci a avut efect si a doua pastila? Le-am luat la doua zile distanta...

| Goddess23 a răspuns (pentru cassie96):

Escapelle actioneaza impotriva sarcinii pana la 72 ore adica 3 zile. Ea e mai eficienta cu cat se ia mai repede. Escapelle nu are efect în caz de contact sexual neprotejat repetat, scade eficienta acesteia. Cel mai probabil a avut efect undeva in jur de 95%.

| gugugugu a răspuns:

De sarcina nu. Ar fi bine sa nu mai folosesti aceasta pastila prea curand. In rest, probabil nimic vizibil acum.

| teresy a răspuns:

Salut!

Am si eu o problema asemanatoare la distanta de o luna..ai avut efecte adverse? Si eu sunt putin panicata :/

| teresy a răspuns:

Salut,

Sun din pacate intr-o situatie asemanatoare. Imi poti spune te rog daca ai intampinat greutati?

Mersi!