| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa ma ajutati cu o problema foarte importanta. De cateva luni sunt indragostit de o colega de clasa, dar nu am avut curajul sa ii spun asta ei. Cu toate acestea, noi ne intelegeam foarte bine. Dar in ultimele doua saptamani, am incercat o abordare diferita si total gresita. M-am gandit ca poate daca sunt genul de "baiat rau", ea o sa ma priveasca altfel, asa ca in aceasta perioada am inceput sa fiu destul de nesimtit fata de ea, tachinand-o de multe ori fara rost. Mi-am dat seama tarziu de greseala si desi cred ca totul e pierdut, as vrea sa pot repara eroarea comisa. Cum as putea sa restabilesc pentru inceput relatia normala dintre noi pe care am avut-o inaintea acestor "incidente"?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Mai omule! Tu n-ai auzit de expresia "a face curte"?
Adica, cauta-i compania,pune-i niste flori in banca,scrie-i biletele haioase dar cu tenta dragastoasa pe care sa i le strecori in palma sau buzunar,condu-o pana la masina/ acasa, atinge-i mana ca din greseala, ia-o pe dupa umeri asa, ca din prietenie, cauta-i privirea in grup, du-i ghiozdanul, invit-o la o prajitura...Ai toate ocaziile acum ca vine si 1 si 8 martie si poti face multe. Lasa golaneala, ca fetelor nu le place asta.
Si insista! Fetelor le place asta!
Ti-as zice mai multe dar nu stiu cati ani ai.

2 răspunsuri:
| Louder7 a răspuns (pentru Elianna):

Aproape 19 ani. In mod normal as spune ca tot ce mi-ai scris e suficient, dar chiar sunt foarte curios sa aflu mai mult!

Elianna
| Elianna a răspuns (pentru Louder7):

Ooo,la 19 ani ar trebui sa stii tu mai multe. Chestia cu ghiozdanul e depasita. Uita de golaneala si fii un baiat atent si dragastos. Ca femeie iti spun ca, conteaza mult.
Fa-i curte pe fata. Fara ascunzisuri si apropouri.Atingerile sa fie "intamplatoare" dar intentionate, invitatie la un film, la o plimbare in parc, un buchet mare de flori de 1 martie, un codou cu dedicatie de 8 Martie, etc, etc...