| larisalarisuca a întrebat:

astazi, nu stiu cum de m-am indragostit de un baiat, am fost la teatru cu niste fete, baieti. Am vorbit, era totul frumos, dar cand sa mergem acasa, in autobuz am aflat ca are prietena. crying Oare ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| doraz a răspuns:

Stai putin! Poate te atrage, poate il placi, dar mi-e greu sa cred ca deja te-ai indragostit de el.
Sfatul meu este sa NU il desparti de iubita lui pentru ca vei pati la fel. What goes around comes aroundwinking

7 răspunsuri:
| rapidistuul a răspuns:

Sa il lasi in pace...pentru ca daca ii vei spune...probabil el va accepta si se va despartii de fata aia, Fata care probabil va suferii.Deci pune-te in locul fetei aleaia

| Felys a răspuns:

Te-ai indragostit de persoana nepotrivita, cel mai indicat ar fi sa il uiti, sa iti ocupi timpul cu alte activitati

| neutrino a răspuns:

Asteapta ziua de maine si poate iti revii.

| supradozadenebunie5 a răspuns (pentru rapidistuul):

Sunt toatal de acord cu tine nu este bine sa te bagi in relatile altora

| rapidistuul a răspuns:

Frate ele nu sunt ca baietii...

| pcobra a răspuns:

Buna. Daca tii la el atat de mult si esti sigur ca il doresti? Asteapta pana se desparte de prietena ei, fiti prieteni pana atunci. Daca ar insela-o pe prietena lui, atunci mai bine iti gasesti un alt baiat.

Daca mai sunt altii care-ti plac, fa-ti o alegere buna. Nu te obliga nimeni sa ai prieten chiar de azi. Poate sa fie peste 2 zile sau peste 2 luni de zile. Nu te grabi, mai bine ia-ti timp sa cunosti mai multi baieti, sa te poti decide care este cel mai bun pentru tine.

Sau, stai asa cum esti, fara prieten. Daca nu vrei sa-l astepti pana se desparte de iubita lui si nu vrei sa te combini cu un alt baiat, mai bine stai singura si fericita un timp. Dupa un timp, o sa-ti gasesti un baiat, garantat!

| stark47 a răspuns:

Nu cred ca te ai indragostiT.e doar o simpla atractie. dragostea vine pe parcurs.si daca are prietena, nu cred ca ar fi bine sa le sabotezi relatia.gandeste te cum te ai simti tu daca cineva ti ar strica o relatie?