| MrFreedom83 a întrebat:

Buna,avrea parerea voastra..nu demult m-am despartit cu prietenul meu, mai bine spus ne'am despartit a 3-ea oara...acuma cere iarasi impacare..problema e ca numai simt ceea ce simteam odata.ce pot sa fac in acest caz, sa ma impac? big grin mie teama iarasi sa nu sa se intimple aceeasi situati, e s ne despartit dupa frt putin timp.Va multumesc anticipat, Fundita! :*s

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa ce simti..depinde si de c v-ati despartit si eu poate o sa urmez sa ma impac cu fostul a3a oara dar a3a nu mai mi se pare asa cu noroc mai ales daca a fost si un mincinos si intr-adevar inca tin la el.dar asta e trebuie sa dovedeasca ce simte tu incearca sa vezi cum merge si dacanuti convine cum decurge relatia i spui ca mai bine ramaneti prieteni si atathappy iar daca te face sa suferi si tu tii la el fii mai indiferenta sa vezi cum o sa iti sara apoi el in bratelaughing sper ca te-am ajutathappy

8 răspunsuri:
| gabrielaoana11 a răspuns:

Cel mai bine vb cu el spune-i ce simti si rezolvati impreuna...succesbig grin

| Hadasha a răspuns:

Niciodata nu vom sti, cu siguranta, de cat timp avem nevoie sa trecem peste o despartire. Depinde de fiecare dintre noi, de sentimentele pe care le-am investit in relatie, de ceea ce am simtit si poate inca mai simtim fata de cel pe care l-am iubit sau il mai iubim.
Cel mai bine e sa astepti o perioada, dar tuh sa ii spui ca nu mai te simti cum te simteai odata langa el, ca relatia voastra nu mai poate exista asa pentru ca va face rau amndurora.
O relatie in care de la ceva timp au inceput foarte multe certuri si va impacati si iar va despartiti nu mai poate exista, nu mai poate sa fie ce a fost odata.
Cel mai bine e sa pui capat relatiei acum pana nu se ajunge la altceva...Baftakiss

| sisuk a răspuns:

Pai daca macar il iubesti un pic. impacate cu el si fal sa aiba incredere in tine si sa vada si el ca il iubesti si asa ii castigi inima... sper ca tziam fost de folos

| Ekcstsy a răspuns:

Fa ca Andreea Tonciu si tu. Daca a facut-o o data, de 2 ori etc... si tu l-ai iertat asa iti va face mereu. ASa ca mai bine lasa-l sa-si vada de viata lui si tu de a ta. Invinge-ti sentimentele care le mai ai pentru el (daca le mai ai) si vezi-ti de ale tale.

| luliluli a răspuns:

Analizeaza-te mai intai, ca sa vezi ce simti tu. Spui ca nu mai simti ce simteai odata. Atunci ce rost are sa continuati?
Daca spargi o vaza, degeaba aduni cioburile si le lipesti la loc, vaza nu mai este la fel de frumoasa, si poate sa ramana ciobita.
Pe de alta parte, daca il iubesti, poti sa treci peste anumite imperfectiuni. Numai tu stii ce vrei si ce simti cu adevarat. Succes!

| Myddy a răspuns:

Nu stiu ce sa zic dar cred ca nu mai are rost sa va impacati daca tu nu mai simti acelasi lucru pentru el dar inainte ca sa iei o decizie vorbeste cu el si explica-i ceea ce simti si dupa mine te va intelege daca te iubeste.Si daca chiar la`i iubit la inceput parerea mea e ca il iubesti si acum doar ca nu iti mai dai seama fiindca te-a ranit cu ceva banuiesc daca va`ti despartit. sper ca sa te fii ajutat cu ceva

| piesica a răspuns:

Tinand cont ca v-ati mai despartit ar trebui sa te gandesti ca exista niste "goluri" in relatie. Si atata timp cat tu susti ca nu mai simti ce simteai odata ar trebui sa il refuzi, sincer. Daca totusi el insista si arata ca tine la tine in mod extraordinar, accepta-l dar incercati sa vorbiti despre ceea ce simtiti si asigura-te ca nu te minte. Oricum, in situatia asta depinde si de motivul despartirii.

| Leah a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca te iubea nu te lasa, nu de 3 ori. Poate e indecis dar gandeste-te : merita? Esti dispusa sa o ti tot asa inca un an sau mai mult? Sau mai bine treci peste si vei avea o relatie mai stabila
Acum...tu stii asta-i doar o parerehappy