| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Am o intrebare mai penibila pentru baieti. Ce parere aveti daca la primul date fata v-ar face oral?))

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Vara ar fi ok.
Dar nu în Cișmigiu în București.
Că sunt mulți câini vagabonzi care ar putea interpreta greșit că sunt invitați la masă.

33 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

O parere foarte buna, daca are chef si o face, perfect.

| denidenisa2139 a răspuns (pentru Goete):

Chiar si in parc?)

| Hammurabi a răspuns (pentru denidenisa2139):

În parc pe frigul care e în RO în momentul ăsta? laughing

| denidenisa2139 a răspuns (pentru Hammurabi):

Nu draga, vara ca atunci iesi in parc, nu?

| denidenisa2139 a răspuns:

It s good

| 1234455633bsdhhasgvbbasgvv a răspuns:

Nicio părere daca fata e de acord și băiatul și el totul e bine

| denidenisa2139 a răspuns (pentru Hammurabi):

)) morrrr

| wildthing a răspuns:

Mi s-a intamplat de mai multe ori sa mi se faca sex oral la prima intalnire. Nu am cerut eu, ele au insistat, le-am lasat sa o faca, dar dupa aia mi-am pierdut brusc interesul pentru ele si nu a mai existat o a doua intalnire...pentru ca asa cum spuneam si intr-un comentariu anterior, dispretuiesc o femeie care face sex oral unui barbat.

| gogugogugogu a răspuns:

Nu sunt adeptul acestor gesturi.

| EzSimple a răspuns:

Ii fac buzunare

| denidenisa2139 a răspuns (pentru wildthing):

Wow,wow,wow,man,ce raspuns fain

| denidenisa2139 a răspuns (pentru EzSimple):

Ops,gata boss

| denidenisa2139 a răspuns (pentru gogugogugogu):

Se pare ca nu esti singurul

| denidenisa2139 a răspuns (pentru 1234455633bsdhhasgvbbasgvv):

Felicitari!

| Violleta2022 a răspuns:

Parere proasta si foarte proasta.

| mihai69 a răspuns:

Excelentă!

| sofisis a răspuns (pentru wildthing):

Dar tu bun samaritean le-ai lasat sa iti faca daca tot au insistat atat...
Cum vine asta? Iti place sexul oral dau dispretuiesti femeile care il practica?

| wildthing a răspuns (pentru sofisis):

Nu sunt un sfant! Sunt un om...cu multe multe defecte. Daca au insistat, cine sunt eu sa ma pun in calea dorintei lor? Una mi-a spus sa o las sa mi-o suga, pentru ca nu se mai poate abtine.winking Le-am satisfacut placerea. Nu pot spune ca nu simt placere atunci cand mi se face sex oral, dar nu simt vreo placere deosebita, pot sa traiesc foarte bine si fara sa mi se faca sex oral, nu am cerut si nu voi cere niciodata sa mi se faca sex oral.winking

| sofisis a răspuns (pentru wildthing):

Una e sa nu simti nevoia sau vreo placere exagerata si alta e sa spui ca dispretuiesti o persoana care practica. Mi s-a parut foarte agresiv raspunsul tau la adresa celor care practica sexul oral

| wildthing a răspuns (pentru sofisis):

Dar asta e parerea mea, asta e ceea ce simt...nu e agresivitate, pur si simplu dispretuiesc femeile care fac sex oral unui barbat. Nu spun nimanui ce sa faca. Daca iti place sa faci sex oral ce importanta are pentru tine parerea mea? Indiferent de ceea ce cred eu, tu vei face ce vrei tu.winking

| sofisis a răspuns (pentru wildthing):

Nu as putea spune ca are suficienta importanta incat sa imi afecteze alegerile sau comportamentul dar are cat sa incerc sa inteleg de ce. In mod normal spui ca dispretuiesti o persoana atunci cand efectiv ti se intoarce fierea pe dos cand o vezi si ai vrea sa o vezi pierind in chinuri laughing) ori sa spui ca dispretuiesti o fata pentru ca face sex oral, mi se pare prea agresiv. Ai putea sa spui ca, nu stiu, nu ti-ai dori asta de la partenera ta...
Pe de alta parte nici tu nu esti foarte convins de ideologiile tale. Daca ai avea cu adevarat ceva impotriva sexului oral, s-ar reflecta asta in actul tau sexual si anume, ai refuza sa ai parte de asta.
Plus...esti constient ca majoritatea fetelor o fac pentru ca au impresia ca asta vreti voi. Ca prin asta va pot atrage sau mentine interesul. Deci tu cumva le intinzi o capcana si nu e frumos. Poate ele o fac pentru tine.
Lasa-ma sa cred ca indiferent cat de misto ai fi...nu exista sa o ia pe vreuna cu lesin ca nu o lasi sa ti-o s*ga. Acum pe bune

| denidenisa2139 a răspuns:

)))good

| denidenisa2139 a răspuns (pentru mihai69):

Good)

| mihai69 a răspuns (pentru denidenisa2139):

Ciudat ar fi fost să facă scris, nu oral...

| wildthing a răspuns (pentru sofisis):

Ok, vad ca tii neaparat sa despici firul de par in 4. Sunt si un pic ocupat acum si nu am timp sa iti compun un raspuns foarte inchegat, dar hai sa vedem. Sa vezi acum in ce nor de fum te bag.winking
Nu sunt impotriva sexului oral. Sunt doar impotriva sexului oral facut de catre o femeie unui barbat.
Nu am intins nimanui o capcana in sensul asta, pentru ca nu am batut niciodata nici macar apropouri in discutiile premergatoare actului respectiv. Daca au insistat sa mi-o suga desi eu nu am cerut si in plus, au facut asta nu pentru ca le-ar fi placut, ci pentru ca aveau ele impresia ca asta mi-ar placea mie, e de-a dreptul prostie. Atunci cand au insistat, am acceptat, crezand ca o fac pentru placerea lor (daca insista atat) si nu mi-a fost greu sa cred asta, pentru ca la randul meu, sunt un mare amator de cunilingus.
Una peste alta, indiferent de eticheta de agresivitate pe care mi-o aplici tu, eu tot voi dispretui femeile care fac sex oral unui barbat si indiferent de ceea ce-mi vei spune tu, nu voi putea sa simt altfel. Tu zici ca as putea sa o spun altfel. Dar de ce? De ce s-o spun altfel? O spun cum simt si vreau eu, la fel cum eu nu iti voi spune tie niciodata in ce fel sa-ti spui parerea despre un anume subiect.winking

| sofisis a răspuns (pentru wildthing):

Nope....nici un nor de fum pe aici.
Prostie sau nu, 99% din cele care au facut-o asa alandala ( fara sex sau sa ceri tu) au facut-o pentru ca au crezut ca asa iti vor atrage atentia pe perioada mai lunga.
Sa o spui altfel pentru ca este imposibil sa urasti o persoana din acest motiv. De altfel mi se pare aberant sa urasti/dispretuiesti o persoana care nu ti-a facut rau in mod voit dar nah, nu toata lumea e ca mine.
Tu fiind practicant al sexului oral din placere... de ce nu ai accepta ca partenera ta sa isi satisfaca si ea o placere practicand sexul oral? E ca si cum eu fumatoare fiind, as dispretui barbatii care fumeaza... ipocrizie la maxim

| sofisis a răspuns (pentru wildthing):

PS: Nici eu nu duc lipsa de ocupatiewinking dar m-a prins discutia

| denidenisa2139 a răspuns (pentru mihai69):

Mor)

| denidenisa2139 a răspuns (pentru sofisis):

Hey,gata...Pana la urma fiecare cu gusturile lui. Asa-i?

| wildthing a răspuns (pentru sofisis):

Dispretul nu inseamna ura. Le dispretuiesc, nu le urasc...adica "isi pierd pretul", nu mai valoreaza nimic pentru mine, dar asta nu inseamna ca le doresc raul, asa cum s-ar intampla in cazul urii.
De ce nu accept ca ea sa faca sex oral, in conditiile in care mie imi place sa-i fac ei? Simplu, pentru ca in acceptiunea mea, femeia si barbatul nu sunt si nu vor fi niciodata la fel. Daca o femeie i-o suge unui barbat, din punctul meu de vedere se supune umilintei supreme, dar daca un barbat ii da limbi unei femei, e cu totul altceva, in nici un caz umilinta. Sper ca intelegi ce vreau sa spun, pentru ca momentan nu am inspiratia de a o spune altfel, mai elocvent.