| FMiruna33 a întrebat:

Bună, băieții iartă infidelitatea?
Cum aș putea să i demonstrez ca regret și vreau să ne mai dăm o șansă?

15 răspunsuri:
| Miruna333 a răspuns:

Da, ca si femeile de altfel. Sunt cazuri si cazuri. Insa, ca si femeile, unii nu vor ierta, indiferent de ce vei spune sau ce vei face.

| wildthing a răspuns:

Nu pot vorbi in numele tuturor barbatilor, dar eu nu am putut si stiu ca nu voi putea niciodata sa iert infidelitatea...indiferent ce.

| Kiran a răspuns:

Aici e discutabil subiectul, chiar si daca ar parea ca te iarta, o sa iti "scoata ochii" cu trecutul, o sa apara certuri mai dese probabil si orice ai face nu vei putea repara increderea, poate va deveni mai posesiv asupra ta, etc dar considera sa incerci, poate ai noroc si nu ii va pasa ce ai facut / vei face.

| TimberWolf a răspuns (pentru wildthing):

Loyal to the game!

| TimberWolf a răspuns:

Cont facut azi, sigur e pe bune intrebarea laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu nu as ierta niciodata.

| wildthing a răspuns (pentru TimberWolf):

La ce te referi?

| mihai69 a răspuns:

Unii da, alții nu...
Iar dintre cei ce pot ierta / trece cu vederea, vor fi unii cu nu vor putea ierta. Și vor mai fi unii care vor dori să facă și ei la fel.
Așadar, tu cum crezi că va fi?
Nu de alta, dar tu îl cunoști mai bine decât oricine dintre noi.

| TimberWolf a răspuns (pentru wildthing):

E un fel de a spune, ca esti loyal, pana mea.

| FMiruna33 explică (pentru mihai69):

Eu îl văd ca își dorește să mă ierte, dar are reținerea de teamă ce va spune lumea și de teamă să nu se mai repete( vorbele lui) nu știu cum aș putea să l conving să mi ofere o șansă am greșit și vreau să i demonstrez ca nu o să se mai repete

| FMiruna33 explică (pentru mihai69):

Vreau și sa mai menționez faptul ca deși îmi spune ca nu se mai poate și ar fi mai bine sa nu l mai caut, a vrut sa dormim împreună în continuare 3 nopți la rând dar fără să își schimbe părerea

| wildthing a răspuns (pentru TimberWolf):

Chiar sunt. Sunt loial si pretind fix acelasi lucru din partea partenerei.

| darrio2007 a răspuns:

Prost ar fi! Vei mai repeta asta.

| Jeni001 a răspuns:

Eu una nu cred că îl iubești din moment ce l-ai înșelat.
Când iubești nu ai ochi pentru altcineva și nu rănești.
Dacă vă veți împăca există mici șanse ca el să depășească complet acest episod.
Ceea ce te face să vrei să continuați este sentimentul de vinovăție și nu dragostea.
Părerea mea este să accepți că înșelatul este o alegere, nu o greșeală, să îți asumi, să înveți din această experiență și să mergi mai departe. Baftă!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, baietii nu sunt genul care sa ierte infidelitate, fiindca au un orgoliu prea mare, ca sa ierte asa ceva.