| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre o relatie bazata doar pe sex? Cei implicati nu au o alta relatie fiind foarte ocupati si in primul rand nici nu-si doresc sa aiba deoarece,spun ei, vor sa fie liberi.In viata de zi cu zi sunt foarte buni amici, vorbesc zilnic, isi fac planuri de viitor insa aceste planuri nu-l includ pe celalat ca si partener de viata ci doar ca un partener de sex.Barbatul spune ca el nu are de gand sa se casatoreasca vreodata, insa atunci cand nu e cu ea ii spune ca ii este dor de toate momentele petrecute impreuna.Deci,ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| NuMaSuporti a răspuns:

Sexul deja este o problema, o relatie bazata doar pe sex? Cam 99 % din relatii se bazeaza doar pe asta, daca nu faci sex iti da papucii fata/baiat.
In fine daca partenera nu e o parasuta si se "bazeaza" doar pe sex in toate relatiile ei, aceasta relatie mi se pare foarte OK, macar este o relatie realista, nu una plina de "iubire".

De la mine aveti un +! macar nu sunteti ca ceilalti prosti care "ahh ce indragostit sunt" "ahh ce mult iubesc" etc

16 răspunsuri:
| nesuferit a răspuns:

Eu sunt intro relatie bazata doar pe sex. Fara atasare emotionala, doar sex. la tine cred ca e mai mult de atat, si sunt si sentimente

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este doar interesul fizic, și atât.
Cu trecerea timpului se va dovedi o pierdere de timp.
Viața nu constă numai în sex și atât!
Pa, pa.

| neutrino a răspuns:

Este cea mai "cinstita" relatie: ei nu se pot insela, pentru ca nu exista promisiuni. Decat o relatie bazata pe minciuna, mai bine una bazata doar pe sex.

| mona a răspuns:

O placere de moment si in acelasi timp o pierdere de timp

| Roz20 a răspuns (pentru nesuferit):

Nu sunt sentimente, cel putin din partea mea.Cum am mai spus intre noi este doar o prietenie, ne place sa vorbim si sa ne dam sfaturi unul altuia.Fiind foarte ocupati cu facultatea si alte lucruri nu vrem sa avem o relatie, insa adevarul este ca imi e frica sa nu ma indragostesc de el, pentru ca dupa cum am spus el nu vrea sa se casatoreasca desi are 27 de ani, iar in lucrul asta nu ne potivim, deoarece eu peste cativa ani as vrea sa fac asta.

| Chrisz a răspuns:

Ce'ţi mai place şaorma... Măcar îţi dă cu de toate?laughing

| Roz20 a răspuns (pentru Chrisz):

Taranul si pe TPU, tot taran ramane!

| Chrisz a răspuns (pentru Roz20):

Ai dreptate, omul te întreabă frumos şi tu îi răspunzi cu jigniri...Să îţi fie ruşine!laughing

| 1NoNamer a răspuns:

Continuati sa va spune-ti ca e doar sex, desi nu mai dureaza mult pana realizezi ca esti indragostit de ea, si probabil si ea de tine. Dupa parerea mea nu exista nimic de genul doar sex cand amandoua persoanele sunt de-acord. daca doar una isi bate joc e posibil, dar asa in niciun caz. tine-ne la curent, sunt curios cine cade primul laughing

| RedheadOnTheRun a răspuns:

"Friends with benefits"-e un film. Vizionare placuta!

| Oana92 a răspuns:

Parerea mea e ca de fapt acolo exista sentimente puternice, dar orgolii si drame la fel de puternice...

Eu nu cred ca 2 oameni pot face sex de n ori fara ca la un moment dat sa ajunga sa se iubeasca. In fond sexul e un moment foarte intim in care partenerii sunt extrem de vulnerabili. Care 2 oameni accepta sa se lase expusi in mod constant unul altuia daca nu au sentimente?

| Oana92 a răspuns (pentru nesuferit):

Si esti convins ca partenera nu are sentimente pentru tine? Bagi mana in foc pentru asta?

| Roz20 a răspuns (pentru Chrisz):

Daca tot nu ai un sfat de dat, mai bine nu mai intri pe TPU.Sunt persoane care nu au de gand sa-ti citeasca aberatiile si eu ma numar printre acelea.Chiar nu inteleg de ce imi pierd timpul scriind un mesaj unui om atat de nesemnificativ ca tine.

| Roz20 a răspuns (pentru RedheadOnTheRun):

Multumesc pentru ideea de film, dar l-am vazut. Poate ca de acolo ne-am inspirat si noi.laughing

| tlaura a răspuns:

laughing o relatie bazata doar pe sex nu o poti numi iubire adevarata laughing

| Roz20 a răspuns (pentru tlaura):

Si cine a numit-o asa?