| CristinaBabu11321 a întrebat:

Buna! Ce semnifica visele erotice? De ce visam asta? Noaptea trecuta am avut un astfel de vis. Ce este ciudat, am visat ceva cu o fata, ceea ce in realitate nici nu imi trece prin gand. Ce este cu mine?

Răspuns Câştigător
| Purec a răspuns:

Nu cred ca iti plac fetele, daca asta vrei sa insinuezi.Probabil ca te-ai gandit inainte sa adormi la ceva. Nu stie nimeni cum functioneaza cu adevarat creierul. Nu ai de ce sa te ingrijorezi, sunt doar vise, nu semnifica nimic.

5 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Buna, "cred ca esti posedata de fat frumos" laughing
Ei zic ( ei, astia care se ocupa cu asa ceva ), ca, creierul se "relaxeaza" intrand intr-un fel de "mod". Acum ca tu ai visat acum ceva erotic si altadata ca zburai sau alte sibalte lucruri ancorate sau nu din viata reala cred ca este doar o "refulare" a... infine..intelegi tu, sper..ai grija sa te cureti dupa daca a fost si cu "descarcare".

| mihai69 a răspuns:

Nu au nicio semnificație, e doar un mod de a scăpa de excitația adunată peste zi.
Sunt perfect normale. Nu e nimic"defect" la tine.

| Crackman a răspuns:

În subconștientul tău vrei și tu putina acțiune

| vasile2222 a răspuns (pentru Crackman):

Corect.

Si poate sa consideri si varianta "cu o fata" happy

| sorinike a răspuns:

Citește " Deapre vise - Sigmund Freud". Găsești pe google pdf