| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa slabesc din picioare, mi se pare ca sunt putin mai grasute, si nu prea imi plac! oare ce fel de exercitii m-ar putea ajuta?

Răspuns Câştigător
| ScapaMaDeEa a răspuns:

Buna, Simona! Sari coarda, este sanatate curata, te distrezi si merge la toate varstele! Urca si coboara trepte, alearga, plimba-te cu bicicleta, cu rolele. Danseaza prin casa, plimba-te. Sunt multe feluri in a-ti lucra picioarele insa cu exercitiile astea slabesti cu totu'.hee hee Si cel mai important! Bea multa apa, redu consumul de sucuri acidulate. Supa rece de rosii=> revitalizanta si sanatoasa! happy Cand ai pofta de un baton de ciocolata, ia o piersica zemoasa! Multe fructe si legume, mai putin dulciuri si produse fast-food! Vara e cel mai bun anotimp sa arzi calorii, mananci multe fructe si legume, si faci sport, transpiri etc. tongue Succes! Funda? :*:*love struckpuppy dog eyes

8 răspunsuri:
| Em40 a răspuns:

Uite cateva exercitii super pe care le poti face foarte usor de acasa: http://ideipentrufemei.blogspot.ro/......pe-zi.html

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Nu se poate sa slabesti doar intr-un anumit punct. Fa cardio (inot, biciclism, alergat) si exercitii care iti antreneaza musculatura gen flotari, abdomene, genoflexiuni si greutati pentru a iti accelera metabolismul si a slabi mai eficient.

| Cosmotel a răspuns:

Run forrest, run!

| DandYgiRL18 a răspuns:

Buna draga mea! Noroc ca te-am gasit. Insa asta nu e categoria potrivita rolling on the floor. Iti sugerez sa nu faci exercitii la picioare daca esti slabuta, dar este treaba ta. Iti sugerez un program scurt de 35 minute de alergat printr-un parc. Si aproximativ 300 de sarituri cu coarda ( se fac in cam 10- 12 minute cel mult ). Multe fete au aceasta problema si se rezolva. Eu sper ca te-am ajutat, te-as invita la sala de sport a unchiului meu, doar ca e la el acasa si... rolling on the floor). Funda? puppy dog eyes

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Fi ATENTĂ, Simona : în "perioada/starea" în care te afli - ŞTI tu la ce mă refer ( ce am discutat în "privat" ) - NU recomand să faci efort fizic, sau diverse "exerciţii" care ţi se recomandă pe aici ( ei NU ştiu care e situaţia şi "problema" anterioară )!

Apoi, NU recomand să ţi diverse diete, sau mai ştiu eu ce..., pentru a "slăbi" ( indiferent de partea corpului )!

De asemenea, având în vedere "perioada/starea" în care te afli ACUM, e NORMAL ca să te "împlineşti" puţin în anumite zone ale corpului - va trebui să mai aştepţi o perioadă ( câteva luni... ) până să poţi face diverse "exerciţii" sau să ţi diverse diete!

Mai mult, având în vedere "problema" anterioară pe care ai avut-o; acum TREBUIE să te "menajezi", să EVIŢI efortul fizic, alimentaţia neregulată sau slabă în calorii/vitamine - deci, să ai mare GRIJĂ de tine!

Aspectul corpului tău şi "evoluţia"/dezvoltarea lui de acum este NORMALĂ în situaţia ta, NU ai de ce să te îngrijorezi ( sau să cauţi diverse "remedii" )!

| Iulia29 a răspuns (pentru bursuc001):

Multumesc pentru raspuns! Desi mi-as dori mult sa nu fie picioarele asa grasute dar asta e. happy o sa slabesc mai incolo!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru Iulia29):

Acum NU e indicat, deoarece vei "produce" un DEZECHILIBRU care POATE avea URMĂRI nedorite ( ŞTI la ce mă refer )!

Şi fi LINIŞTITĂ că cine te PLACE, te place aşa cum eşti şi pentru cine eşti - nu se uită doar la picioarele tale, te place în ansamblu!

Dimineaţă îţi trimit răspuns şi la mesajul "privat".