| user12345555 a întrebat:

Bună! Dacă sunt virgină e normal să nu intre degetul în vagin? Când împing simt un disconfort/ durere

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Da pentru ca ai himen

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu se introduce nimic in vagin daca nu esti excitata.Muschii acestuia se contracta si se dilata (doar cand simti placere). Daca iti introduci asa degetele random este de asteptat sa te doara, plus ca nici himenul nu este perforat complet, ci numai putin cat sa iasa lichidele specifice, dupa cum poti observa aici:

https://as1.ftcdn.net/......zf8JiD.jpg

Ai grija la igiena, te poti trezi cu infectii daca nu esti curata pe maini.

| Simpatic a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Deci cu alte cuvinte cele care nu-s virgine au himenul lipsa sau nu au avut niciodata? happy

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este normal, fiindca himenul care-l ai tu este perforat foaret-foarte putin si nu permite sa intre nimic.
Nu mai impinge nimic inauntru, ca-ti rupi himenul si atunci nu te mai crede nimeni ca ai fost virgina.
la ce-ti trebuie sa bagi degetele in vagin?
Masturbarea la virgine se face numai cu degetul pe clitoris, fara sa bagi nimic in vagin.

| Furnicuta000 a răspuns:

E normal pentru ca vaginul se lubrifiaza natural atunci cand esti excitata si tu daca esti singura nu prea o sa te exciti. Cand o sa fii cu un baiat o sa vezi ca altfel stau lucrurile, preludiul e foarte important, o sa va atungeti unul pe altul si totul o sa decurga natural