| EliseiAlexandru012345 a întrebat:

Bună! Dau fundă!

Aș dori să primesc răspunsuri serioase, fără glume sau ironii.

Am să vă povestesc tot ce s-a întâmplat pentru a fi înțeles corect.

Eu și prietena mea am avut contact sexual protejat pe data de 11 iulie, iar a doua zi, pe 12 iulie, i-a venit menstruația și totul a fost în regulă. În august, pe 12, i-a venit din nou menstruația și totul a fost bine. Nu am mai întreținut relații sexuale până în luna septembrie.

În septembrie, am avut din nou relații sexuale pe 9, 10 și 12. Toate au fost cu prezervativ, iar după fiecare contact sexual am verificat prezervativul. Niciunul nu a fost rupt.

Îmi este puțin teamă pentru că, la un moment dat, prezervativul a alunecat puțin și îmi este frică că lichidul preejaculator ar fi putut intra în vagin.

Normal, menstruația trebuia să-i vină pe 9 septembrie.

Am decis să facem un test de sarcină, având în vedere că menstruația întârzie, și l-am făcut vineri, pe 20 septembrie. Pe internet scrie că după 7 zile de întârziere a menstruației poți face testul de sarcină. Testul a fost negativ. În prospect scria că poate fi făcut în orice moment al zilei. L-am făcut după-amiaza.

Sincer, îmi fac griji. Credeți că ar putea fi însărcinată? Vă rog, spuneți-mi. Dați-mi sfaturi.

Nu am cu cine să vorbesc despre aceste lucruri. Ajutați-mă și spuneți-mi.

Ea îmi spune să nu-mi fac griji și că nu este însărcinată. Am făcut bine testul?

Cum este cu ciclul neregulat? Este posibil să nu vină într-o lună deloc și să vină în luna următoare? Menționez că a avut o perioadă foarte stresantă în legătură cu academia de poliție și știu că a fost foarte stresată.

Aștept răspunsuri! Dau FUNDA!

3 răspunsuri:
| Sofia2010 a răspuns:

Eu cred că are menstruațe neregulata nu te speria fa un test

| EliseiAlexandru012345 explică (pentru Sofia2010):

Si cum e menstruatia neregulata? Explica mi putin te rog

| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se poate face dupa 21 de zile de la ultima partida sexuala, cu prima urina de dimineata, ca este cea mai concetrata.

Avand un ciclu de tip NEREGULAT este impsoibil sa tii vreo aplicatie sau sa spui ca "trebuia sa-i vina" odata ce nimeni de pe fata pamantului nu stie si nu poate estima cand hormonii unei fete/femei cu cilul neregulat, va decide sa vina.

Atata vreme cat toate partidele sexuale sunt facute toate cu prezervativ, fara joaca riscanta de introdus fara prezervativ, nu este risc de sarcina.

In ce priveste cazutul prezervativul, atunci baiatul este responsabil, ca-si cumpara prezervative prea mari pentru cuculetul lui mic.
Cumpara prezervative cu numere mult mai mici, fiindca prezervativul trebuie sa intre foarte greu pe penisul erect si sa stea perfect intins, fara sa faca cute sau pliuri, precum pielita de la salamul de sibiu, strans lipita de salam.
Un prezervativ larg se va rasucii la sex si ori va cade in vaginul fetei, ori se rasuceste pana pocneste.Asadar, cumpara prezervative cu numere corecte pentru penisul tau!