| anonim_4396 a întrebat:

De 2 luni întrețin relatii sexuale cu iubitul meu însă nu am avut niciodata orgasm. Ma simt foarte foarte bine dar nu stiu de ce nu reusesc. Ce sa fac? El mereu termina si mai iau si anticoncepționale.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E foarte greu ca fata sa ajungi la orgasm vaginal. multe nu-l ating nici dupa ani de zile. e mai simplu sa stimulezi punctul G cu mana decat prin penetrare sau daca nu, multumeste-te cu un orgasm clitoridian, care il poti obtine foarte usor.

| corbulalbrosu a răspuns:

In general la inceputul vietii sexuale majoritatea baietilor din cauza lipsei de experienta inca nu au capacitatea de a mentine acte sexuale cu o durata mai lunga si din acest motiv vor ejacula inainte ca femeia sa ajunga la orgasm sau chiar sa fie satisfacuta. Din aceasta cauza barbatii trebuie sa invete, sa-si insuseasca anumite tehnici de incetinire sau chiar intrerupere a sexului in vederea "calmarii" hormonilor si a elanului sexual, sau sa fie pregatiti mental si fizic in vederea posibilitatii ca partida de sex sa dureze mai multe "reprize". Daca nici a 2-a oara nu reuseste sa-si satisfaca partenera nu trebuie sa se demoralizeze ci sa incerce si a 3-a oara sau sa-i faca un oral, o degetica pentru a nu lasa fata/femeia nesatisfacuta. Intotdeauna indiferent de metoda folosita (sex normal, sex oral, degetica) la final si femeia trebuie sa fie satisfacuta dar pentru a se realiza acest lucru si femeia trebuie sa-si aduca aportul si ajutorul. Asa este normal sa se intample chiar si in cazul in care nu ai reusit sa-ti satisfaci partenera prin sex normal chiar de la inceput. Uneori pot trece chiar si ani pana cand sexul va decurge asa cum ne dorim cu totii pentru ca la finalul partidei de sex sa ne simtim perfect satisfacuti si fericiti. In concluzie, deoarece folosesti si anticonceptionale si in aceste conditii sexul se desfasoara fara stres, s-ar putea sa fie nevoie si de ajutorul tau nemijlocit, care ar putea fi chiar decisiv in vederea obtinerii orgasmului mult dorit. Succes.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu mai fi incordata

| zuzi12 a răspuns:

E destul de normal sa nu ai orgasm doar prin penetrare. Poti sa iti stimulezi singura clitorisul cu degetul in timpul penetrari sau ti-l poate stimula el prin sex oral

| Emilian65 a răspuns:

Inseamna ca el se grabeste si pe tine te lasa nesatisfacuta. Spune-i sa lucreze mai incet asfel incat sa ajungi si tu la orgasm.

| Mihai123211 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa stimulezi punctul G cu mana? ia explica

| mihai69 a răspuns:

În afară de ceea ce zice (bine) corbu', mai contează foarte mult și comunicarea în timpul „sesiunii"; el nu are de unde să știe care mișcări sau atingeri îți plac, ce ritm e mai potrivit sau ce anume te face să te „răcești", deși până cu câteva clipe mai devreme erai foarte „încinsă". Ajută-l! Vorbește sau arată-i prin gesturi, priviri, sunete cum să-ți ofere plăcerea maximă.
Succes!