| anonim_4396 a întrebat:

Bună, de ce bărbații nu zic prea des "te iubesc"?

Răspuns Câştigător
| Eireann a răspuns:

Barbatii prefera sa isi exprime sentimentele prin fapte si gesturi, nu cuvinte.

12 răspunsuri:
| OrdanKarris a răspuns:

De ce as face-o?

| DeathIncarnate a răspuns:

De ce?!
Pentru ca te face sa pari slab, de asta.happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Conform unui studiu, bărbații zâmbesc in medie de 12 ori pe zi, femeile de trei ori mai mult decât bărbații, iar bebelușii de 3 ori mai mult decât femeile. Poți trage singură concluzia.

Cel mai probabil, vorbim de mentalitate diferită. Sau în cazuri mult mai comune, personalități diferite. Un bărbat nu zice "te iubesc" fără să se asigure că acel "te iubesc" ar însemna ceva pentru persoana respectivă. Așa că, dacă relația se bazează pe loialitate, și comunicare, din partea ambelor părți, acel "te iubesc" o sa vina pe neașteptate.

Oricum, ca și idee, dintre "iubire" și "plăcere" e o distanță colosală, cu multe suișuri și coborâșuri.

| gongsterbeep a răspuns:

Pentru ca sunt niste porci nesimtiti care vor doar sex de la o femeie.

| Gaby212 a răspuns:

Eu i-am spus... sad Si i-am aratat sad
Apoi a plecat cu primul parvenit care i-a sarit in cale crying

| Violleta2022 a răspuns:

De rusine, de frica sa nu razi de ei, sau pentru ca pur si simplu nu simt asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zic si ei, daca ii cunosti pe aia care trebuie happy
Probabil ai intalnit tu doar lichele.

| DeathIncarnate a răspuns (pentru Eireann):

Nu neaparat.

| Tristu234 a răspuns (pentru gongsterbeep):

Esti o femeie trista așa e?

| Tristu234 a răspuns:

Toata viata sau o mare parte din ea barbati sunt considerati slabi daca isi exprima sentimentele in mod direct deci in momentul in care dezvolta o relatie au inca in gand faptul ca trebuie sa tina decat pentru ei si uite raspunsul la intrebarea ta!

| PaulStudio a răspuns:

Draga Elena,
in primul rand sa stii ca NU toti barbatii sunt la fel.
Depinde si de genul lui, daca este genul romantic, o sa-ti spuna te iubesc si chiar sa-ti compuna ceva dragut si gesturi frumoase... Dar daca este genul mai rigid si doar saruturi, sex si atractie fizica, atunci nu prea o sa aiba atasamente emotionale.

NU este o slabiciune ca un barbat sa spune te iubesc, tocmai ca are curajul sa-si exprime sentimentele si sa foe sincer fata de partenera.

| CheluMarian a răspuns:

Pai uite raspunsul meu pe muierea mea este ce chiala esti!